×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Piektais pants, ko nevēlas piedzīvot ne lielvalstis, ne Latvija (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Uzskatiem, ka jāaizstāv vienīgi minoritāšu prasības, bet pamatnācijas intereses nav svarīgas, Eiropas diplomātu vidū ir simt gadu vecas tradīcijas, tāpēc nav brīnums par vēl nesenajām eirokomisāru vizītēm mūsu zemē, viņu “aklumu” un nenogurstošajām rūpēm, aizstāvot krievvalodīgo intereses. Krievija savukārt lieliski pratusi izmantot Eiropas diplomātu iesīkstējušos priekšstatus. Līdz laikam. Līdz Krimas okupācijai, kas, jācer, Eiropai atvēra acis.

Jau divdesmit gadus mēs nodarbojamies ar pašapmānu. Eiropa dod naudu, lai risinātu izfantazētas integrācijas problēmas, savukārt mēs šo naudu notrallinām, jo sveštautiešus integrēt pēc būtības nevaram savas gļēvulības, Eiropas aplamo priekšstatu un Krievijas melu dēļ. Šajā apburtajā lokā Latvijas ierēdņi iemācījušies peldēt kā zivis ūdenī, dibinājuši komisijas, ministrijas un apakšnodaļas integrācijas jautājumos, izdevuši bukletus un sastādījuši atskaites, bet krievu valoda Latvijā ar katru gadu kļuva uzbāzīgāka un nelabvēļu aktivitātes nekaunīgākas. Pēc apkaunojošā valodu referenduma jauniešu grupa sāka akciju – fotografēja un ievietoja internetā automašīnas, kas braukāja pa Rīgu, rotātas ar Georgija lentītēm. Varasiestādes šo iniciatīvu drīz aizliedza – tā esot krievu minoritātes vajāšana un varot nokaitināt dižo Krievzemi!

Krimas skarbākā mācība ir šāda – ja kādā valstī pamattauta nav noteicošā vairākumā un liels skaits sveštautiešu nav tai lojāli, tad ar šādu valsti var viegli manipulēt, minoritāšu jautājumu izmantojot kā līdzekli, lai izdarītu spiedienu un pat veiktu okupāciju. Izskatās, ka to sāk apjēgt arī pasaules lielvalstis. Augstas ASV amatpersonas mierina, ka uzbrukuma gadījumā tiks ievērots NATO līguma piektais pants – uzbrukums kādai no dalībvalstīm ir vērtējams kā uzbrukums visai militārajai aliansei.

Neviena no lielvalstīm nevēlas piedzīvot melno stundu, kad praktiski sāktu darboties piektais pants! Vismazāk šo šausmu dienu vajag Latvijai! Divu milzeņu – NATO un Krievijas – kaut ierobežots militārs konflikts mūsu nelielajā zemītē, ņemot vērā zemo dzimstību un lielo izceļotāju skaitu, būtu latviešu tautas katastrofa. Pēc Ziemeļu kara, kad Latvijas teritoriju pārstaigāja zviedru un krievu karaspēki, latviešu tautu tik pamatīgi izkāva, ka pāri trim pagastiem nevarēja dzirdēt gaili dziedam.

Steidzami jāķeras pie pasākumu virknes, lai nebaltā stunda nekad nepienāktu! Šoreiz arī lielvalstis ir ieinteresētas novērst draudošos riskus. Bez kavēšanās jāīsteno 1996. gada deklarācija par Latvijas okupāciju un jāaicina pasaules valstis un starptautiskās organizācijas palīdzēt likvidēt okupācijas sekas. Jāpārtrauc uzturēšanās atļauju tirgošana. Jāsūta ārvalstīm materiāli, kas liecina par Latvijas politiķu vēlmi veidot šeit divkopienu valsti – piemēram, Rīgas domes izdotā avīze divās valodās. Jārāda diplomātiem un sabiedrībai 9. maija svinības un Georgija lentīšu demonstratīva nēsāšana pie apģērba. Šoreiz Eiropa sapratīs, Krimas okupanti lepojas tieši ar šīm lentītēm pie atloka un, parakstot līgumu par Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā, Kremļa zālē visi klātesošie sēdēja, rotājušies ar Georgija lentītēm! Tā nav uzvaras zīme pār fašismu, kā mums to cenšas pasniegt, šodien tā ir atdzimstošā krievu imperiālisma pazīšanās zīme!

Panākt, lai Latvijā latvieši būtu noteicošā vairākumā, ir Latvijas valsts nacionālās drošības jautājums. Un līdztekus arī NATO drošības jautājums. Mums pašiem jādara viss iespējamais, lai pasaules lielākajai militārajai aliansei mūsu dēļ nebūtu jāiedarbina piektais pants!

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ļoti pareiz un labi uzrakstītsi, žēl, ka mūsu deputātiem un ministriem svarīgākas par Latvijas valsts interesēm ir noturēties ērtajos krēslos, un te palīdz sponsoru nauda – tātad pirmajā vieā sponsoru intereses, kaut vai spaisa tirgotāju.

  2. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

    Apšaubu, ka Saeima un valdība latgalietes STRAUJUMAS vadībā kaut pirkstiņu pakustinās LATGALES aizstāvībai no svešinieku ierašanās un musināšanas!!! NECERU!!! NECERĒSIM ARĪ PĀRĒJEI!!! LATVIJAS TERITORIĀLĀ vienotiba, drošība, valsts pamatu NEPĀRTRAUKTA urbināšana mūsējai SPICEI ĻOTI pa prātam!!! CITĀDĀK NEVAR izskaidrot musinātāju runas, darbības, ierašanos vietās ar krievvalodigo pārsvaru, jo viņiem VISI CEĻA VĒJI IR VARAS ATBALSTĪTI!!! Par informativo telpu Latgalē arī ATBILDĪGAS ir visas līdz šim bijušās valdibas un SAEIMAS DEPUTĀTI!!! Taču sevišķu PUBLISKU nopēlumu PELNĪJUŠI šeit iebraukušie eirokomisāri ar fanātiskajam centieniem no LATVIJAS izmēzt LATVIEŠU – t.i – PAMATNĀCIJAS VALODU!!!!!!!!!! Eirokomisāri ĻOTI labi zināja PATIESO stāvokli LATVIJĀ, kur pamatnācija BIJA un vēl joprojām IR minoritāte… Vēl neilgi atpakaļ šie NEKAUŅAS iedrošinājās šeit ierasties… Kura tauta necels savu galvu, ja viņu svešā teritorijā AIZSTĀV, neskatoties ne uz ko ??????????? KĀPĒC NEAPMELOTmazu tautu zinot, ka patiesibu viltus AIZSTĀVJI KOPĀ AR PAŠU KANGARIEM NEKAD NECENTĪSIES IZZINĀT?????????? Ne Gruzijas, Abhāzijas, NE KRIMAS piemēri mūsu varas spici un attiecigās atbildigās iestādes NAV SPĒJUŠI SPERT KARDINĀLUS VALSTS AIZSARDZIBAS PROCESUS( it īpaši vērstus uz iekšējo drošibu) – musinātaji un apmelotāji var iebraukt un runāt VISU, ko SIRDS vēlas…NEKĀDA ATBILDĪBA PAR RUNĀTO…CIK JAUKA VALSTS UN TĀS VARA…VISS NOTIEK!!! URRRRĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀ!!!

  3. kas piektais pants jo pat saulos nepacelsies neviena lidmasina vai igaunija-latvija ja bus vai kugisi ostas neizbrauks….nu traki bus ko karavirini ar automatiem no indeti tiks no elektroniem….

  4. Krievu militārā leksikā ir jēdziens ,,razveda bojem,, ko pielietoja piemēram 1940 ,g 15 jūnijā iebrūkot Latvijas pierobežā – Masļeniekos ar ierobežotu karaspēka kontingentu.Pēc šī iebrukuma reakcijas no Latvijas nekādas un tas bija signāls ,ka pēc pāris dienām būs okupācija bez pretošanās. Šo taktiku izmēģinās lai pārbaudītu NATO 5. panta pielietošanas nopietnību.

Draugiem Facebook Twitter Google+