Kultūra
Māksla

Piektajā Leļļu mākslas festivālā – muzikālas galvas un Skrējiens ar vilkiem0

Karīnas Miezājas foto

No 21. līdz 23. septembrim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā būs apskatāms jubilejas – jau piektais – Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls, informē rīkotāji.

Apmeklētājus iepriecinās vairāki simti profesionālu mākslinieku darbi. Autori, kurus izstādē varēs arī sastapt, ne tikai aplūkot viņu radītās lelles, ieradušies no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Čehijas, Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Austrijas, Francijas, Kipras, ASV un Japānas.

Festivāla izstādes tēma “Pasaka par pasaku” aicinās iepazīt, sadzirdēt, sajust, sasmaržot un izdzīvot tos stāstus un notikumus, kurus mākslinieki gatavo īpaši festivāla jubilejas izstādei.

Krāšņas porcelāna princeses, muzikāli skanošas leļļu galvas, sirsnīgas filca skulptūras un pasaku varoņi, buduāra lelles, filozofiski izjusti un autoru emociju radīti tēli, pārsteidzoši koka, stikla, papīra eksponāti, grafikas, gleznas, tekstila darbi un unikāls igauņu “Studio14” projekts – “Skrējiens ar vilkiem”.

Festivāla pārsteigums ir ASV mākslinieka un mūziķa Kevina Džonsa netradicionālās muzikālās leļļu galvas, bet īpašie viesi – režisores Ināras Kolmanes filmas “Bille” radošā komanda ar filmas galvenajiem varoņiem – bērniem, kā arī vēsturisko deju teātris “Petit Trianon Baroque Company” no Sanktpēterburgas, kurš ar priekšnesumu piedalījās arī pagājušā gada festivālā.

Kā ierasts, notiks arī meistarklases.

Festivāls atvērts 21. un 22. septembrī no plkst. 10 līdz 19, 23. septembrī – no plkst. 10 līdz 18.

LA.lv