×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Piektās paaudzes “Subaru Outback” (1)

SubaruI_11

Piektais “Subaru Outback” vietējo dīleru salonos parādīsies 2015. gada martā, taču žurnālistiem jau bija iespēja izmēģināt jaunā modeļa pirmssērijas eksemplārus. Starp citu, ASV, kas “Subaru” markai  ir svarīgākais tirgus, jaunais “Outback” jau ir nopērkams.

Pirmās paaudzes “Su­baru Outback” tika prezentēts 1995. gadā, un līdz šim paralēli krosoveram “Outback” tika piedāvāts arī radniecīgs sedans un universālis ar nosaukumu “Legacy”. Taču turpmāk mūsu reģiona tirgū būs pieejams tikai “Outback”, kas pircēju vidū esot arī populārākais no visiem “Subaru” modeļiem.

Kā jau “Subaru” tas pieņemts, jaunais “Outback” pieejams tikai un vienīgi ar opozītmotoriem, kā arī visu riteņu piedziņu. Pircēji var izvēlēties vai nu 2,5 litru 175 ZS atmosfērisko benzīna motoru, vai divlitru 150 ZS turbodīzeli. Abiem motoriem tiek piedāvāta sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba vai automātiskā transmisija, kas šajā gadījumā ir bezpakāpju variators “Lineartronic”.

Formāli “Subaru Outback” pieskaitāms tā dēvētajai krosoveru klasei, taču faktiski pārstāv salīdzinoši specifisku novirzienu – uz klasisku universāļu bāzes veidotus auto ar paaugstinātu klīrensu un apvidnieciskiem virsbūves apdares elementiem. Mūsdienās šai ideoloģijai pievērsušies arī citi autoražotāji. Starp piemēriem var minēt “Volkswagen Passat Alltrack”, “Opel Insignia Country Tourer” un “Škoda Octavia Scout”, kas gan nav patstāvīgi modeļi, bet pilnpiedziņas versijas ar nedaudz paaugstinātu klīrensu un apvidnieciskiem virsbūves apdares elementiem.

Izskata ziņā piektais “Outback” ir visai līdzīgs priekšgājējam, lai gan virsbūvei visas detaļas ir citādas un mazliet izmainījušies arī gabarītu izmēri. Būtiskākās pārmaiņas ir interjerā, kas veidots klasiski atturīgā stilā ar kvalitatīviem apdares materiāliem. Līdz ar to “Outback” tagad izskatās solīdāk un pēc sajūtām ir dārgāks. Dzinēji un transmisijas gan ir palikušas tādas pašas kā agrāk, tikai nedaudz pieslīpētas labākiem ekoloģiskajiem un ekonomiskajiem rādītājiem.

No tehniskā viedokļa nozīmīgākās izmaiņas ir drošības un komforta aprīkojuma ziņā. “Subaru” īpaši lepojas ar jaunākās paaudzes preventīvās drošības sistēmu “EyeSight”. Ar kameru un lāzeru palīdzību tā spēj noteikt attālumu līdz priekšā esošām automašīnām, velosipēdiem, gājējiem un, ja kaut kas novērš vadītāja uzmanību, automātiski iedarbina bremzes. Sistēma atpazīst bremzēšanas gaismas, tajā iekļauta arī adaptīvā kruīza kontrole, joslu maiņas asistents un brīdinājuma signāls par novirzīšanos no braukšanas joslas.

Versijai ar 2,5 litru benzīnnieku sākuma cena ir 29 800 eiro, bet dīzelim cenas sākas no 32 400 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Superīgs raksts !!! Un tik daudz bildes apskatei!

Draugiem Facebook Twitter Google+