×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Piektdien aicina iešūpot Lieldienas Centrāltirgū

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 3. aprīlī Rīgas Centrāltirgus dāvās apmeklētājiem un tirgotājiem sirsnīgu Lieldienu iešūpošanas pasākumu ar radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, portālam LA.lv pavēstīja Centrāltirgus sabiedrisko attiecību speciālists Ivars Jakovels.

Jau no plkst. 11 apmeklētāji varēs sekot Ventspils Tehnikuma jauno pavāru paraugdemonstrējumiem, kā arī degustēt piedāvātos olu ēdienus. Ikviens pasākuma dalībnieks varēs nobalsot par gardāko Rīgas Centrāltirgū nopērkamo maizi, piedaloties aklajā degustācijā. Tāpat, lai iedvesmotu citus gardu ēdienu gatavošanai, apmeklētāji varēs papildināt Rīgas Centrāltirgus gardēžu kluba recepšu krājumu ar savu īpašo Lieldienu ēdiena recepti.

“Rīgas Centrāltirgus atrodas pašā galvaspilsētas sirdī, tomēr sortimenta sezonālā maiņa ļauj labi izjust dabas ritmu. Pavasara saulgrieži – Lieldienas – Centrāltirgū allaž ir priekpilnas un košas. Pirms svētkiem rīdzinieki kuplā skaitā šurp dodas pēc tradicionālajiem svētku mielastam nepieciešamajiem produktiem. Tādēļ par jauku tradīciju kļuvis Lieldienu iešūpošanas pasākums, kur smelties jaunas idejas svētku galdam, uzzināt košāko olu krāsošanas noslēpumus, kā arī gūt līksmu noskaņojumu visām brīvdienām,” pirmssvētku noskaņojumā dalās RPAS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Lieldienu mākslas meistarklasē, kas šogad tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas Jāņa Anmaņa jauno talantu atbalsta fondu, ikviens varēs radīt savu zīmējumu izstādei, vai arī īpašu Zaķa kroni paša priekam. J.Anmanis aicina jaunos talantus piedalīties izstādē arī ar iepriekš gatavotiem darbiem par tēmu “Manas Lieldienas”, kā arī piedāvā sniegt profesionālu konsultāciju talanta turpmākai attīstībai. Savukārt Latvijas Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas jaunie mākslinieki piedāvās ikvienam pasākuma apmeklētājam radīt īpašu Lieldienu portretu.

Apmeklētāju priekam pasākuma talismans Lieldienu Zaķis būs sagādājis iespēju nokrāsot olu lielajā katlā, paredzēta arī tradicionālā olu ripināšana. Mazākie varēs ļauties svētku pārvērtībām seju apgleznošanas radošajā darbnīcā.

Gan lieliem, gan maziem būs iespēja tuvāk iepazīt Lieldienu Zaķa radiniekus, jo apmeklētājus priecēs īsts trušu aplociņš.

Līdztekus Lieldienu iešūpošanas pasākumam 3. un 4. aprīlī Rīgas Centrāltirgū tiek organizēts amatnieku un mājražotāju tirdziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+