×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Piektdien atvadīsies no bojāgājušās Liepājas aktrises Ineses Jurjānes (7)

Foto: Liepājas teātrisFoto: Liepājas teātris

Piektdien, 15.augustā, plkst.10 Liepājas teātrī notiks atvadīšanās no traģiski bojā gājušās aktrises Ineses Jurjānes. Māksliniece no teātra tiks izvadīta pēdējā gaitā uz Piņķu kapiem, aģentūra LETA uzzināja Liepājas teātrī.

Informācija par otra traģiski bojā gājušā Liepājas teātra aktiera Ulda Stelmakera izvadīšanu vēl tiks precizēta.

Jau ziņots, ka Liepājas teātra aktieri Inese Jurjāne un Uldis Stelmakers svētdien noslīkuši jūrā pie Bernātiem, aģentūrai LETA apstiprināja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Liepājas teātrī pie abu traģiskā nāvē mirušo kolēģu portretiem ir aizdegtas sveces viņu piemiņai. Teātrim tas ir ļoti smags zaudējums, atzina Laukšteins. Traģēdija ieviesīs korekcijas arī Liepājas teātra izrāžu grafikā.

Inese Jurjāne dzimusi 1964. gada 23. augustā un bija Liepājas teātra štata aktrise. Liepājas teātrī viņa ienāca pēc Oļģerta Krodera vadītā kursa beigšanas Konservatorijas Teātra fakultātē 1986.gadā. Starp zīmīgākajām Jurjānes lomām Liepājas teātris min Melliju no “Vējiem līdzi”, Antoniju no “Skroderdienām Silmačos”, Solveigu no “Pēra Ginta”, Bellu no “Citiem baltiem krekliem” un Lindu no iestudējuma “Zilā”.

Liepājas teātrī drīzumā bija plānota Jurjānes 50 gadu jubilejas izrāde – jauno aktieru iestudējumā “Šikās kāzas” viņa būtu iejutusies Dafnes lomā.

Uldis Stelmakers dzimis 1959. gada 22. februārī, viņš bija Liepājas teātra ārštata aktieris un Liepājas kapsētu pārvaldes vadītājs. Stelmakers ieradās Liepājā 1982. gadā pēc studijām Ļeņingradas Kultūras institūtā ar režisora diplomu kabatā. Stelmakers atveidojis Jaņuku “Trīnes grēkos”, Vari “Maijā un Paijā”, Pablo “Trešajā vārdā”, Horāciju “Hamletā”, Joski “Skroderdienās Silmačos”, donu Bazilio “Figaro kāzās”, Beraldu “Iedomu slimniekā” un varoņus citos iestudējumos. Stelmakers bija piekritis atveidot Pudiķi topošajā izrādē “Indulis un Ārija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. ĻOTI SKUMJI, JA NO ŠĪS SAULES MŪŽĪBĀ AIZIET JAUNI CILVĒKI… LĪDZJŪTĪBA VIŅU MĪĻAJIEM UN PATIESAJIEM DRAUGIEM!!!

 2. Par to, ka dzīvo ilgi un laimīgi, un nomirst vienā dienā…
  Ļoti sāp…

 3. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem. Jā, skiastā meitene ar brūnajām acīm no manas klases, kura jau bērnīibā vēlējās kļūt par akrisi un arī piepildīja sacu sapni. Vieglas smiltis Tev, Inesīt.

 4. Ļoti skaisti cilvēki….līdzjūtība…!

 5. Ārkārtīgi skumji. Ļoti, ļoti….. diemžēl jūra bieži vien ir stiprāka par cilvēkiem…..
  līdzjūtība tuviniekiem.

 6. Nespēju noticēt… Skaistā meitene Inese, kas kādreiz mācījās manā skolā…
  Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem.

 7. esmu satriekta

Draugiem Facebook Twitter Google+