×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Piektdien Centrālajā stacijā gaidīs donorus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina uz kārtējo ikmēneša Donordienu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā šo piektdien, 28. augustā no plkst. 10 līdz 14, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

LDz pirms vairāk nekā pusgada uzsāka sadarbību ar VADC par donordienu rīkošanu Rīgas Centrālajā stacijā, lai palīdzētu centram savākt iespējami vairāk nepieciešamo asiņu, jo Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija ir viens no apmeklētākajiem objektiem Latvijā – nedēļā tajā iegriežas vairāk nekā 650 tūkstoši cilvēku.

Līdz šim aicinājumiem ziedot asinis stacijā atsaukušies 376 cilvēki, no kuriem 76 asinis ziedojuši pirmo reizi dzīvē. Starp donoriem bijuši arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki – dziedātājs Intars Busulis, viens no Latvijas labākajiem hokejistiem Oskars Bārtulis, Latvijas Bobsleja izlases pārstāvji Uģis Žaļims un Oskars Ķibermanis, olimpiskais vicečempions pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš, Eiropas rallija čempionāta organizators Raimonds Strokšs, kā arī komponists Uldis Marhilēvičs.

Donoru dienas Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiek katru mēnesi. Donori laipni aicināti sekot norādēm stacijā uz bijušo uzgaidāmo zāli, kur būs ierīkots asins pieņemšanas punkts, norāda uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Māris Ozols.

Lai ziedotu asinis, personai jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donoram jābūt veselam un paēdušam un jāsver vismaz 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst smēķēt un dzert alkoholiskus dzērienus. Par asins ziedošanu donors saņems četrus eiro un izziņu darba vietai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+