×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Piektdien, Pasaules Prettabakas dienā, Rīgā atgādinās par tiesībām uz vidi, kas brīva no tabakas (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jebkuram ir tiesības uz veselību un no tabakas brīvu vidi, tādēļ šajā nedēļās nogalē ik viens rīdzinieks aicināts atgādināt apkārtnē esošajiem cigarešu smēķētājiem, ka par smēķēšanu Rīgas parkos un sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs var tikt piemērots naudas sods un smēķēt publiskās vietas nav ne tikai nepieklājīgi, bet tas arī apdraud līdzcilvēku veselību, pakļaujot tos pasīvai smēķēšanai.

Atzīmējot Pasaules Prettabakas dienu Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības fakultātes studentiem izveidojis īpašu mobilo velo brigādi, kura piektdienas 30.maija rītā lielākajās Rīgas pieturvietās un centra parkos atgādinās gan par smēķētāju ieguvumiem, atmetot smēķēšanu , kā arī veselības problēmām, kas piemeklē smēķētājus, gan naudas sodu, ko pašvaldību policisti var piemērot ja tiek smēķēts sabiedriskās vietās, gan arī elementārām pieklājības normām pret apkārtējiem (tā sauktajiem pasīvajiem smēķētājiem), kuru tiesības uz svaigu gaisu un veselību bieži tiek pārkāptas.

Katrs smēķētājs atraktīvā veidā saņems draudzīgus ieteikumus par to, kur un kā risināt savu neveselīgo ieradumu un pārbaudīt veselību, apzinoties, ka 60% no visiem smēķētājiem vēlas atmest smēķēšanu, bet bieži nezin kā un kur meklējama palīdzība. Rīgas pilsētas pašvaldība nodrošina bezmaksas palīdzību smēķēt atmest gribošajiem rīdziniekiem, visu informāciju iespējams iegūt zvanot pa tālruni 67037333.

“Mēs neņemsim šajā kampaņā līdzi pašvaldības policistus ar soda čeku grāmatiņu un nekaunināsim smēķētājus publiski, bet gan iemainīsim katru aizdedzināto, bet neizsmēķēto, mums labprātīgi atdoto cigareti pret veselīga rīdzinieka simbolu – sārtu ābolu,” savas draudzīgās akcijas mērķus skaidro akcijas iniciatore, Rīgas Domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte. “Šogad mūsu rūpes par Rīgu bez dūmiem ir īpaši svarīgas, jo jau pēc nedēļas Rīga kļūs par vienu no nedaudzajām Eiropas galvaspilsētām, kura saņems īpašu Pasaules Veselības organizācijas apbalvojumu – Veselīgas pilsētas statusu. To iegūt mēs varējām tieši ar pašu iedzīvotāju attieksmes maiņu – atmest smēķēšanu, sākt braukt ar riteni, vingrot un jebkuras citas veselīgas aktivitātes.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu gan, vai šāda akcija kaut ko dos. Es justos sakaitināta, ja man uzbāztos ar āboliem:) Un pati gana labi apzinos visus riskus, kas draud smēķēšanas dēļ. Un tiešām vienmēr ievēroju citu cilvēku tiesības uz vidi brīvu no tabakas, tāpēc smēķēju tik tur, kur nav citu cilvēku. Manuprāt, ar šādām akcijām, kas būtībā ir ārējs spiediens, nevar ietekmēt pieaugušu cilvēku, kas pats ir spējīgs pieņemt lēmumus. Cilvēku atmest var motivēt tikai un vienīgi viņa paša iekšējā apņemšanās. nu jā – stiprākais motivators ir un paliek bailes.

Draugiem Facebook Twitter Google+