Latvijā
Politika

Piektdien Saeimā notiks Atvērto durvju diena0


Jāņa Čakstes grāmatas “Latvieši un viņu Latvija: kāda latvieša balss” atkārtotā izdevuma un Jānim Čakstem veltītās ekspozīcijas svinīgā atklāšana
Jāņa Čakstes grāmatas “Latvieši un viņu Latvija: kāda latvieša balss” atkārtotā izdevuma un Jānim Čakstem veltītās ekspozīcijas svinīgā atklāšana
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Piektdien, 27.septembrī, Saeimā notiks Atvērto durvju diena.

Šogad, godinot Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160.dzimšanas dienu, ikviens ir aicināts iepazīties ar ievērojamā valstsvīra sabiedrisko darbību un politisko karjeru.

Atvērto durvju dienā viesiem būs iespēja uz jebkuru vietu Latvijā bez maksas nosūtīt īpašu pastkarti ar mākslinieka Rituma Ivanova gleznoto J.Čakstes portretu, kas rotā Saeimas nama Dzelteno zāli. Tāpat apmeklētāji varēs piedalīties erudīcijas konkursā.

Līdzās J.Čakstem veltītajai ekspozīcijai apmeklētāji varēs apskatīt arī parlamenta telpas, tostarp grezno Sēžu zāli, kurā ik nedēļu uz sēdi pulcējas Saeimas deputāti.

27.septembrī Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10 līdz 18, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli.

Tehnisku iemeslu dēļ šogad Atvērto durvju dienā diemžēl ekspozīcijas telpas nebūs pieejamas apskatei cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Apmeklētājus lūdzam ierasties laikus. Ierodoties parlamentā, būs nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību (eID karti) -, kā arī jāiziet drošības pārbaude.

Saistītie raksti

Ieeja parlamentā ir no Klostera ielas puses. Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, tādēļ apmeklētāju plūsma iekļūšanai var tikt īslaicīgi aizkavēta.

Jānim Čakstem veltītās ekspozīcijas svinīgā atklāšana
LA.lv