×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Piektdien tumsā gājis bojā viens gājējs

Foto-LETAFoto-LETA

Gājēju pāreja naktī.

Piektdien diennakts tumšajā laikā gājis bojā viens gājējs, bet kopumā diennaktī cietuši seši gājēji, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša, uzsverot, ka saistībā ar tumšo laiku pieaug traumēto gājēju skaits.

Zemgalē pēc sadursmes ar automašīnu gājis bojā aptuveni 45 gadus vecs vīrietis, kurš diennakts tumšajā laikā gājis pa ceļa malu bez atstarotāja.

Pierīgā 65 gadus vecs vīrietis, arī pārvietojoties pa ceļu bez atstarotāja, guvis smagus mugurkaula un ribu lūzumus un nopietnas galvas traumas. Vīrietis nogādāts slimnīcā.

Savukārt Latgalē 34 gadus veca, bet Zemgalē 54 gadus veca gājēja guvušas smagas galvas traumas pēc sadursmes ar auto. Arī abi šie negadījumi notikuši diennakts tumšajā laikā. Sievietes nogādātas slimnīcā.

Bukša aicināja autovadītājus būt piesardzīgiem un ievērot braukšanas ātrumu, īpaši diennakts tumšajā daļā, jo daudzi gājēji vēl arvien neizmanto atstarotājus.

Lai aktualizētu drošu pārvietošanos diennakts tumšajā laikā, trešdien policija ar plašiem reidiem visā Latvijā sāka tradicionālo akciju “Esi redzams”, atgādinot satiksmes dalībniekiem par gaismu atstarojošu elementu lietošanu diennakts tumšajā laikā.

Ik gadu vairāk nekā trešā daļa no ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušajiem cilvēkiem ir gājēji. Pērn 63% no šādiem letāliem negadījumiem notikuši krēslā vai tumsā, liecina policijas sniegtā informācija.

Kopumā pagājušajā diennaktī NMPD saņēmis 1113 izsaukumu, no tiem 185 bija saistīti ar traumā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+