×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Piektdien un sestdien Suitu novadā sadziedās Burdona festivālā (1)

Foto - Andris TiļļaFoto - Andris Tiļļa

27. jūnijā ar ieskaņas koncertu pils parkā Kuldīgā sāksies ceturtais starptautiskais Burdona festivāls “Jāņos gāju lūkoties, Pēteros saderēju”, liecina informācija portālā suitunovads.lv.

Svētku noslēgums izskanēs svētdien, 29. jūnijā, Jūrkalnes Ugunspļavā, kad koncertā piedalīsies visi festivāla dalībnieki – septiņi pašmāju folkloras kolektīvi, deviņi Latvijas folkloras kolektīvi un seši ārzemju kolektīvi no Igaunijas, Lietuvas un Azerbaidžānas, kopā ap 250 dalībnieku.

Burdona festivāls, kā norāda Etniskā kultūras centra “Suiti” valdes priekšsēdētāja Dace Martinova, uzskatāms par valstiski un nacionāli nozīmīgu kultūras pasākumu, kas notiek suitu kopienas apdzīvotajā teritorijā – Alsungas novadā, Kuldīgas novada Gudenieku pagastā un Ventspils novada Jūrkalne pagastā: “Suitu kopiena svin piecus gadus, kopš suitu kultūrtelpa, kam nepieciešama neatliekama glābšana, iekļauta UNESCO Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Tāpēc šogad suitu etnogrāfiskajā novadā notiks viens no vērienīgākajiem suitu nemateriālās kultūras mantojuma popularizēšanas pasākumiem – 4. starptautiskais Burdona festivāls.”

Pēc ieskaņas koncerta Kuldīgā pēc tam Alsungā varēs apskatīt Dzintara Lejas izstādi “Suitu zemes ļaudis”, Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcā notiks festivāla karoga iesvētīšana, dievnama dārzā skanēs koncerts, rādīs Ievas Epneres filmu “Atteikšanās”. Sestdien Basos notiks Lietuvas viesmākslinieku lekcija par alus darīšanas tradīcijām, arī rīta koncertu rīko Basos, dienas – Jūrkalnē, paredzēta arī sadziedāšanās Gudeniekos. Vakarpusē svētku dalībnieki Alsungā dosies gājienā uz Zieduleju, kur izskanēs vakara koncerts, pēc tam būs danči.

Svētdienas rītā Alsungā notiks konference “Tradicionālā burdona daudzbalsība: tradīciju saglabāšana un pārmantošanas nodrošināšana”, Alsungas baznīcā paredzētā Svētā mise un koncerts, bet noslēguma koncerts, kurā piedalīsies visi kolektīvi, izskanēs Jūrkalnes Ugunspļavā. Te uzstāsies pazīstamās “Suitu sievas”, “Maģie suiti”, “Suitiņi”, “Gudenieku suiti”, “Basu suiti”, “Krētainie suiti”, “Suitu vīri”, “Dimzēni”, “Saucējas”, “Egle”, “Nārbuļi”, “Kūrava”, “Skandinieki” un ārzemju viesi.

Ceturtā starptautiskā Burdona festivāla rīkošanu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Alsungas, Kuldīgas un Ventspils novadu pašvaldība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Burdons ir liela lieta, kura te nav pietiekami izprasta, un tāpēc novērtēta. Faktiski arī ‘dēļ reāli neeksistējošās vēstures zinātnes Latvijā. Arī tāpēc, ka šī ir starpsfēru tematika.
    Bet neskatoties uz to, pasaulē tā ir plaši pētīta.
    Un priekš mums galvenais ir tajā, ka tie vienisprātis apgalvo, ka ši tradīcija nevar būt aizņemta, bet tikai pārmantota no savas izcelsmes tautas, kas ir traķieši.
    Šoks, liekas brīnums? Protams, ja zinātnieki pie mums ne tikai nepilda savu funkciju, lai to atklātu tautai, bet tieši otrādi, vēl bremzē atklājumus, kas ir jau izdarīti. Kaut vai E. Šēnberga pētījumos.
    Un arī citu pašdarbnieku pūliņos atklātajā, kuram mūsu valsts birokratizētajā un norobežotajā izpētes sistēmā vieta neatrodas. Bet tur ir atrodamas gan mūsu galliski ķeltiskās, gan trāķiskās, gan vispār saknes antīkajās tautās, kas ir pie tam konkrēti fiksētas. Mēs esam konkrēts sākums šīm tautām, reāli saglabājies relikts.

Draugiem Facebook Twitter Google+