Mobilā versija
+19.6°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
13. janvāris, 2015
Drukāt

Piektdien, Vinnija Pūka dzimšanas dienā, atklās smilšu spēļu terapijas kabinetu bērniem

Foto - Fotolia © PruserFoto - Fotolia © Pruser

Boys playing with toys in the sandbox

Šo piektdien, 16.janvārī, plkst. 14.00 Smilšu spēļu terapijas kabinetu bērniem atklās Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā. Pasākums notiks Psihosomatikas klīnikas telpās, Rīgā, Kapseļu ielā 23.

Kabineta atklāšana notiek Vinija Pūka dzimšanas dienas priekšvakarā, tā simboliski iezīmējot katra izveseļotā bērna jaunās dzīves sākumu. Smilšu spēļu terapijas kabinetu Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika ir izveidojusi ar sponsoru atbalstu bērnu psihoemocionālās veselības atgūšanai.

„Bērnu psihiskā veselība ir milzīga sabiedrības vērtība. Tā ir pamatā viņu sasniegumiem nākotnē un labai veselībai pieaugušo vecumā, tāpēc tai būtu jābūt mūsu visu uzmanības centrā. Bērna veselību un attīstību galvenokārt nosaka, saprotams, vecāku veidotā vide. Tomēr sabiedrības attieksme un bērnu emocionālās labsajūtas nozīmīguma regulāra akcentēšana var izrādīties izšķiroša, motivējot vecākus par šo bērna attīstībai labvēlīgo vidi vairāk domāt un darīt,” skaidro Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja prof. Dr.med. Gunta Ancāne.

Smilšu spēļu terapija ieteicama bērniem no 4 gadu vecuma un pusaudžiem. Šī terapija ir jo īpaši svarīga, ja traucējumi radušies bērna agrīnā attīstības periodā vai tos ir grūti izteikt vārdos. Spēle smiltīs sniedz iespēju simbolisku tēlu veidā izteikt savus iekšējos pārdzīvojumus un terapijas procesā atbrīvoties no emocionāliem traucējumiem. Tā palīdz uzmanības deficīta, uzvedības un mācīšanās traucējumu, emocionālās un fiziskās vardarbības gadījumos, bieži slimojošiem bērniem, enurēzes, autisma un citos gadījumos.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+