Mobilā versija
-1.9°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
13. janvāris, 2015
Drukāt

Piektdien, Vinnija Pūka dzimšanas dienā, atklās smilšu spēļu terapijas kabinetu bērniem

Foto - Fotolia © PruserFoto - Fotolia © Pruser

Boys playing with toys in the sandbox

Šo piektdien, 16.janvārī, plkst. 14.00 Smilšu spēļu terapijas kabinetu bērniem atklās Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā. Pasākums notiks Psihosomatikas klīnikas telpās, Rīgā, Kapseļu ielā 23.

Kabineta atklāšana notiek Vinija Pūka dzimšanas dienas priekšvakarā, tā simboliski iezīmējot katra izveseļotā bērna jaunās dzīves sākumu. Smilšu spēļu terapijas kabinetu Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika ir izveidojusi ar sponsoru atbalstu bērnu psihoemocionālās veselības atgūšanai.

„Bērnu psihiskā veselība ir milzīga sabiedrības vērtība. Tā ir pamatā viņu sasniegumiem nākotnē un labai veselībai pieaugušo vecumā, tāpēc tai būtu jābūt mūsu visu uzmanības centrā. Bērna veselību un attīstību galvenokārt nosaka, saprotams, vecāku veidotā vide. Tomēr sabiedrības attieksme un bērnu emocionālās labsajūtas nozīmīguma regulāra akcentēšana var izrādīties izšķiroša, motivējot vecākus par šo bērna attīstībai labvēlīgo vidi vairāk domāt un darīt,” skaidro Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja prof. Dr.med. Gunta Ancāne.

Smilšu spēļu terapija ieteicama bērniem no 4 gadu vecuma un pusaudžiem. Šī terapija ir jo īpaši svarīga, ja traucējumi radušies bērna agrīnā attīstības periodā vai tos ir grūti izteikt vārdos. Spēle smiltīs sniedz iespēju simbolisku tēlu veidā izteikt savus iekšējos pārdzīvojumus un terapijas procesā atbrīvoties no emocionāliem traucējumiem. Tā palīdz uzmanības deficīta, uzvedības un mācīšanās traucējumu, emocionālās un fiziskās vardarbības gadījumos, bieži slimojošiem bērniem, enurēzes, autisma un citos gadījumos.

Pievienot komentāru

Sodas maska pret maisiņiem zem acīm. Iedarbīgi!Vienkārša maska palīdz novērst maisiņus zem acīm, tumšos lokus un pietūkumu.
Bēgot no sala uz siltajām zemēm. Kuri ir iekārotākie latviešu galamērķi? (1)Ēģiptes vietā vairāk piedāvā Vidusjūras valstis Eiropas pusē
Lūk, kādu matu krāsu var iegūt, liekot lietā "Nutellu"! (1)Izrādās, ka matus var nokrāsot ne tikai ar matu krāsu. Šis frizieris šādam mērķim izmanto garšīgu kombināciju – Nutellu un kondensēto pienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+