×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. maijs, 2013
Drukāt

Piektdien visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas

LETALETA

Lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas tehnisko gatavību, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdien, 10.maijā, plkst.11 visā Latvijā uz trim minūtēm ieslēgs trauksmes sirēnas, aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Inga Vetere.

 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divas reizes gadā. Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata satraukties un nekāda turpmāka rīcība nav nepieciešama. Viesnīcu administrācija tiek aicināta informēt par trauksmes sirēnu pārbaudi savus ārvalstu klientus, lai neradītu lieku paniku.

Taču citkārt, izdzirdot trauksmes sirēnas signālu, ir jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un sniegtas rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem, rīcību katastrofas vai avārijas gadījumā.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Sirēnas ir izvietotas ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā, tomēr šī dzirdamība ir atkarīga arī no vēja stipruma, gaisa mitruma un citiem apstākļiem.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, iepriekš trauksmes sirēnas visā Latvijas teritorijā vienlaicīgi tika pārbaudītas pērn 22.novembrī. Todien no 164 iedarbinātajām sirēnām 19 iekārtās tika konstatēti iespējami darbības traucējumi, bet pārējās 145 nostrādāja bez problēmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+