×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Piekto gadu domubiedrus pulcēs Piena svētki

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros šovasar jau piekto reizi risināsies Piena svētki, kas no viegla draugu eksperimenta izauguši līdz Rīgai mīļam pilsētas festivālam.

Birojs Rīga 2014 ziņo, ka šogad Piena svētki risināsies divās Rīgas apkaimēs – “Piens Fest Ziemeļblāzma” jau 8. jūnijā gaidāms kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Vecmīlgrāvī kopā ar Latvijas Radio programmu Klasika un 3. augustā “Piens Fest Spēle” Lucavsalā. Ieeja abos sarīkojumos bez maksas.

“Piens Fest Ziemeļblāzma” programmas uzsvars ir uz šī brīža aktuālās vietējās mūzikas un citu kultūras vērtību apzināšanu un kopā savešanu. Paralēli ievērojamu mākslinieku priekšnesumiem, blakus un apkārt notiks mākslas darbnīcas, spēles un citas aktivitātes. “Piens Fest Ziemeļblāzma” svētku pasākumā uzstāsies daudzi talantīgi un oriģināli mākslinieki: Raimonds Tiguls, mūziķi no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli”, Vestards Šimkus, jauniešu koris “Kamēr…”, grupas “Instrumenti” mūziķis Shipsi, Latvijas Radio Bigbends ar solistiem Kristīni Prauliņu un Intaru Busuli.

Piena svētkos Raimonds Tiguls uzstāsies kopā ar stīgu kvartetu “Sinfonietta Rīga”, koklētāju Laimu Jansoni, armēņu tautas pūšaminstrumentālistu Levonu Tevanjanu, solistēm Kristīni Kārkli-Puriņu un Jolantu Strikaiti.

Mūziķi no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” atskaņos orģināldziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem, uz skatuves kāps Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Renārs Kaupers, Jānis Strapcāns, Raimonds Gusarevs, Kārlis Kazāks un Jānis Šipkēvics.

Pazīstamākais un atzītākais latviešu pianists pasaulē Vestards Šimkus kultūras pilī “Ziemeļblāzma” izpildīs Ferenca Lista, Roberta Šūmaņa, Džordža Geršvina, kā arī paša komponētus skaņdarbus.

Jauniešu koris “Kamēr…” izpildīs daļu no savas nupat pirmatskaņojumu piedzīvojušās programmas Amber songs ar dažādām latviešu tautasdziesmām, kuras īpaši šim projektam atlasījis etnomuzikologs Valdis Muktupāvels. Apdares rakstījuši 17 komponisti no visas pasaules, par pamatu ņemot vēsturiskā Dzintara ceļa valstis un Dzintara nozīmi mūsu folklorā.

Grupas “Instrumenti” mūziķis Shipsi Piena svētkos uzstāsies kopā ar Matīsu Čudaru un Lennartu Hejndelu no “blondeblackblond”, koklētāju Laimu Jansoni, bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un arfisti Elizabetu Lāci.

Latvijas Radio Bigbends atskaņos jaunākās R.Paula džeza dziesmas, pasaules džeza mūzikas klasiku un Latvijas mūziķu orģinālkompozīcijas.

No plkst.18:15 “Piens Fest Ziemeļblāzma” būs dzirdams arī tiešraidē Latvijas Radio 3 programmā Klasika.

Ieskats pērnā gada Piena svētkos ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+