Reuters/Scanpix

Piekto reizi čempions! Dukurs nosargā pirmajos divos braucienos iekrāto handikapu 1

Pasaules vadošais skeletonists Martins Dukurs svētdien piekto reizi karjerā un trešo gadu pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas

Četru braucienu summā Martins Dukurs par 0,37 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungku. Pirmajos divos braucienos latvietis bija pārliecinoši ātrākais, iekrājot lielu handikapu, bet trešajā un ceturtajā braucienā topošais čempions bija ceturtais, kas gan neliedza uzvaru noturēt.

Martins Dukurs pirmās divas reizes par pasaules čempionu kļuva 2011. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes šo titulu izcīnīja iepriekšējās divās sezonās. Savu pirmo šāda veida trofeju latvietis ieguva tieši Kēnigszē trasē. M.Dukurs ir vienīgais sportists vēsturē, kuram par pasaules čempionu izdevies kļūt piecas reizes un tagad arī pirmais, kurš to paveicis trīs gadus pēc kārtas.

Pēc piektdien aizvadītajiem pirmajiem diviem braucieniem Martins Dukurs par iespaidīgām 0,76 sekundēm bija priekšā krievam Ņikitam Tregubovam. Tomēr trešajā braucienā sestdienas rītā viņš uzrādīja tikai ceturto rezultātu un šī gada pasaules junioru čempions pietuvojās par 0,19 sekundēm.

Savukārt ceturtajā braucienā atkal Martins Dukurs nebija ļoti pārliecinošs, bet uzvaru noturēja. Pēc trešā brauciena tikai ceturtais bija Jungks, tomēr noslēdzošajā viņš apsteidza Tregubovu un vēl vienu krievu Aleksandru Tretjakovu, kurš 2014.gadā kļuva par olimpisko čempionu.
Tregubovs piekāpās Martinam Dukuram par 0,54 sekundēm, bet Tretjakovs – par 0,73 sekundēm.
Zīmīgi, ka ceturtajā braucienā Jungks bija 0,39 sekundes ātrāks par Martinu Dukuru.

Tikmēr otrs Latvijas sportists Tomass Dukurs pēc pirmās dienas bija astotajā vietā, bet svētdien aizvadīja divus ļoti neveiksmīgus braucienus, samierinoties ar 12.pozīciju. Trešajā braucienā Tomasam Dukuram bija tikai 21.rezultāts no visiem sportistiem, bet ceturtajā viņš bija piecpadsmitais ātrākais.
Summā Tomass Dukurs savam brālim piekāpās par 3,75 sekundēm.
Tomasa Dukura labākais sasniegums pasaules čempionātos ir pirms diviem gadiem Vinterbergā iegūtā bronza.

Sestdien pasaules čempionātā skeletonā dāmām septīto vietu izcīnīja Lelde Priedulēna, kurai tas ir labākais sasniegums planētas meistarsacīkstēs.
Pērn pasaules čempionātā latviete ierindojās 12.vietā, taču triumfēja planētas meistarsacīkstēs junioriem. Savukārt vēl pirms tam viņa pasaules čempionātos bija 23.vietā 2013.gadā un 13.vietā 2015.gadā.