Latvijā
Politika

Pielaide valsts noslēpumam atteikta Spolītim un Tretjakai 2


Saeimas deputāts Veiko Spolītis
Saeimas deputāts Veiko Spolītis
Foto – Saeima (Reinis Inkēns)

Divi no trim 12. Saeimas deputātiem, kuriem Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir atteicis izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu, ir Veiko Spolītis un Zenta Tretjaka (S), pirmdien vēsta mediji.

Spolītis apstiprināja, ka pielaidi darbam ar valsts noslēpumu nav saņēmis. TV3 ziņas izteica pieļāvumu, ka Spolītim atļauja darbam ar valsts noslēpumu varētu nebūt izsniegta, jo viņš izcieta sodu par auto vadīšanu alkohola reibumā.

Arī Tretjaka apstiprinājusi, ka saņēmusi atteikumu. Deputāte Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” atzinusi, ka šis fakts viņai ir ļoti nepatīkams pārsteigums.

Spolītis un bijusī izmeklētāja Tretjaka darbojas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, kas ir viena no trim parlamenta komisijām, kur pielaide ir visvairāk nepieciešama.

Atbildi par pieeju darbam ar valsts noslēpumu pagaidām vēl nav saņēmis Mihails Zemļinskis (S) un Artis Rasmanis (ZZS), kuri arī darbojas komisijās, kur pielaide ir nepieciešama.

LETA pirmdien ziņoja, ka SAB trim Saeimas deputātiem ir atteicis izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu. SAB deputātu vārdus neatklāja, taču norādīja, ka Saeima par SAB lēmumiem ir informēta.

Saistītie raksti

Šobrīd spēkā esoša speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpumu ir izsniegta 38 Saeimas deputātiem. Viena deputātu pārbaudes lieta ir izskatīšanas stadijā lēmuma pieņemšanai par pieejas izsniegšanu vai pagarināšanu.

Pieprasījums pēc pielaides nav iesniegts vai arī nav nepieciešams darbs ar valsts noslēpumu 52 deputātiem. Trīs šīs Saeimas sasaukuma deputātiem SAB šogad nolēmis atteikt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu. Savukārt vēl sešiem parlamentāriešiem jau iepriekš SAB bija liedzis pieeju valsts noslēpumam laikā, kad viņi ieņēma deputāta amatu iepriekšējos Saeimas sasaukumos.

LA.lv