Latvijā
Novados

Pieļauj, ka pazudušais zēns varētu būt pametis Latviju 16

Liepājā pazudušā zēna meklējumi šorīt koncentrēsies Tosmarē, Pāvilostas ielas dārziņu rajonā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā (VP).

VP informē, ka plkst.11 zēna meklētājiem paredzēta pulcēšanās Viršu ielā 9/11. No šejienes norisināsies turpmākā meklēšanas koordinācija un te arī iespējams uzzināt informāciju par zēna meklēšanu.

Meklēšanas spēki tiks koncentrēti uz Pāvilostas ielu 7, kur atrodas dārziņu rajons. Tieši šajā ielā ir zēna dzīvesvieta.

“Līdz šim nav tāds krūms, kur kāds nebūtu paskatījies. Bērns tiek meklēts visā Latvijā, tāpat arī kaimiņvalstīs. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus – pārbaudiet savas kāpņu telpas, šķūnīšus, ejiet pie kaimiņiem ar zēna fotogrāfiju, runājiet ar tiem, informējiet par notikušo un jautājiet vai gadījumā kaut kas nav mainīts. Katra informācija tiek pārbaudīta,” aicināja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva.

Šorīt policija ieradusies zēna radinieku dzīvoklī, taču zēna tajā nav.

Patlaban Valsts policijas Kriminālpārvaldes, Meklēšanas un slepkavību izmeklēšanas daļas darbinieki paudusi pieļāvumu, ka puisēns var atrasties ne tikai ārpus dzimtās pilsētas, bet pat aiz valsts robežām: Var būt Lietuvā, Igaunijā vai citās ES valstīs.

“Jo ātrāk kaimiņvalstu iedzīvotāji uzzinās par piecus gadus veco zēnu, kurš dīvainos apstākļos pazuda Latvijā, jo ātrāk izdosies viņu atrast. Lūgums visiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzivotājiem pievērst uzmanību, vai tuvumā nav aprakstam līdzīgs bērns – pagalmā, kāpņu telpā, bērnu laukumiņā vai transportā. Lūgums visiem transportlīdzekļu vadītajiem, konduktoriem, pasažieriem pamēģināt atcerēties vai nav redzēts pēdējās dienās transportā piecus gadus vecais Ivans ģērbies zilā, adītā jaciņā ar rāvējslēdzēju un zilās biksēs. Zēnam līdzi varēja būt rotaļlieta – sarkans vilcieniņš, no kura puisēns gandrīz nekad nešķīrās,” – ar šādu aicinājumu pie Latvijas un kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem vērsies Valsts policijas meklēšanas un slepkavību izmeklēšanas daļas majors Andrejs Čerņaks.
Tāpat policija pašlaik lūdz brīvprātīgos koncentrēties zēna meklēšanai, nevis viņa ģimenes apstākļu apspriešanai. Policija ģimenes apstākļus vēl skaidros, taču šobrīd galvenais ir atrast zēnu.

Jau ziņots, ka Valsts policijā svētdien saņemts iesniegums par to, ka sestdien ap plkst.8.30 no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, izgāja piecgadīgais Ivans Berladins.

Zēns ir vidējas miesas uzbūves, viņam ir īsi, gaiši mati, zilas acis. Viņam mugurā bija zila adīta jaka ar rāvējslēdzi un zilas sporta bikses. Kājās bija raibas zeķes un sandales bēšā krāsā. Zēns sarunājas krievu valodā.

Ja kādam ir informācija par zēna iespējamām uzturēšanās vietām, policija par to lūdz informēt, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Saistītie raksti
LA.lv