Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
16. oktobris, 2012
Drukāt

Pieļauj tiesāšanos, ja valsts radarus pirks bez konkursa

Foto - LETAFoto - LETA

Fotoradarus bez konkursa pirkt nedrīkst, uzskata “Sabiedrība par atklātību “Delna””, kas pieprasījusi valdībai un Iekšlietu ministrijai publiskot valdības lēmumu un argumentāciju par privātā partnera pašlaik uz ceļiem izvietoto radaru iespējamo pārņemšanu.

“Delnas” direktors Kristaps Petermanis sarunā ar aģentūru BNS uzsvēra, ka atbilstoši Iekšlietu ministrijas amatpersonu publiskajiem izteikumiem valdība 25.septembrī lēmusi atļaut iegādāties 57 fotoradarus no Vācijas uzņēmuma “Vitronic GmbH”, nepiemērojot Publisko iepirkumu likumu.

Organizācija pieļauj šā valdības lēmuma apstrīdēšanu tiesā.

“Ir svarīgi redzēt, kāds ir lēmums un kāds ir pamatojums, jo no tā izriet lietas piekritība tiesai ‒ vai tā ir Administratīvā vai Satversmes tiesa, teica Petermanis.

“Delna” ir nosūtījusi iesniegumus Ministru kabinetam un Iekšlietu ministrijai, pieprasot nekavējoties publiskot Ministru kabineta lēmumu un tā pamatojumu. Steidzamība pamatojama ar to, ka, iespējams, jau 25.oktobrī beidzas procesuālais termiņš, ja valdības lēmums būtu jāapstrīd tiesā.

“Ņemot vērā fotoradaru iepirkuma vēsturi, valdības vēlme izvairīties no godīgas konkurences un labākās cenas iegūšanas ir nepieņemama,” uzskata “Delnas” direktors.

Jau ziņots, ka valdība nolēma lauzt līgumu ar fotoradaru uzstādītāju 28.septembrī, bet nolēma meklēt risinājumu, lai esošos radarus atpirktu. Uzņēmējs ir piedāvājis summu, kuru Iekšlietu ministrija pagaidām neatklāj, taču tā būšot mazāka par desmit miljoniem latu. Iepriekš amatpersonas izteikušās, ka lēmuma pieņemšanai par radaru pārņemšanu būs nepieciešami divi mēneši, lai veiktu mērierīču auditu un risinātu sarunas ar uzņēmumu par radaru iegādi.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+