×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Pieļauj vajadzības gadījumā aizsardzības ministra amatam uzrunāt Straumi un Bergmani (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Ja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) tiks ievēlēts par Valsts prezidentu, tad netiek izslēgta iespēja, ka ministra amatam varētu uzrunāt bijušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītāju Aivaru Straumi (LZP) vai Saeimas deputātu Raimondu Bergmani (LZP/ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Bergmanis un Straume gan par šādu iespēju ir pārsteigti, norādot, ka par to nav domājuši un ka šāds jautājums ir pāragrs.

Straume pauda, ka viņam tuvāka ir iekšlietu joma, kurā viņš strādājis vairākas desmitgades, kā arī darbojas pašlaik. Taujāts, kā viņš rīkotos, ja tiktu uzrunāts kļūt par aizsardzības ministru, bijušais VUGD vadītājs norādīja, ka nevar to komentēt, jo pašreizējā situācijā šāds pieļāvums nav uztverams nopietni. Straume norādīja, ka tas ir pārāk nopietns jautājums, ko nevar atbildēt tagad, kad vēl nav noslēgušās Valsts prezidenta vēlēšanas, jo “nevar teikt “hop”, kamēr neesi pārlēcis”.

Straume vairāk nekā trīs gadus strādājis par Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāru, 2009.gadā kļuva par Iekšlietu ministrijas Krīzes padomes sekretariāta vadītāju, 2011.gadā par SIA “LDZ Apsardze” valdes priekšsēdētāju, liecina aģentūras LETA arhīva informācija. Centrālajai vēlēšanu komisijai 2014.gadā iesniegtajā informācijā viņš norādījis, ka strādā par valsts AS “Latvijas Dzelzceļš” Tehniskās inspekcijas Ārkārtējo situāciju un atjaunošanas līdzekļu daļas vadītāju.

Vaicāts par rīcību uzrunāšanas gadījumā, Bergmanis atbildēja līdzīgi, sakot, ka būtu vieglprātīgi tagad to komentēt, jo šādā situācijā būtu jāizsver visi “par” un “pret”. Viņš šaubās, ka būtu pareizi šajā lietā skriet notikumiem pa priekšu. Uz jautājumu par savām stiprajām pusēm, kas ļautu ieņemt aizsardzības ministra amatu, deputāts atbildēja, ka šo jautājumu uzskata par priekšlaicīgu. Taču viņš arī norādīja uz apmēram pusotru gadu ilgo laiku, strādājot par toreizējā Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra Edgara Rinkēviča padomnieku, kā arī uz septiņu gadu darbu kā apmācības instruktoram Valsts prezidenta Drošības dienestā.

Pašlaik deputāts ir NATO Parlamentārās asamblejas Drošības un aizsardzības komisijas loceklis. Bergmanis strādājis arī kā Rekrutēšanas Jaunsardzes Centra rekrutēšanas nodaļas rekrutēšanas speciālists, liecina aģentūras LETA arhīva informācija.

Kā ziņots, 11.maijā Zaļo un zemnieku savienība kā savu prezidenta amata kandidātu nosauca aizsardzības ministru Vējoni. Viņam atbalstu jau paudusi “Vienotība”, bet apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK lēmumu jautājumā par Valsts prezidenta amata kandidātu plāno pieņemt 13.maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Bergmani? To kurš kādā Jelgavas naktsklubā tumšā kaktā no pašvaldības policijas slēpās? 😀

  2. Bergmanis,varbūt labs,bet mazliet tāds lecīgs āksts.

  3. Vai tad Bakka nesastraadaaja pietiekami mulkiibu,no kura laika sportisti speetu ienemt ministru amatus.Tas ir pilniigi nenopietni,kaa viss,ko dara ZZS.

  4. Pasarg, Dievs, no Bergmaņa. Kā cilvēks nav slikts. Bet instruktoru par ministru?!!!!! Nē. Tad jau uzreiz par prezi…

  5. Aizsardzības ministram, kā noprotams pēc virsraksta , nav jābūt profesionālam militāristam. Atcerēsimies, ka pirmais atjaunotās Latvijas aizsardzības ministrs Silārs pēc profesijas bija ginekologs.

Draugiem Facebook Twitter Google+