×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Pieliek punktu kaunpilnajam “slotas kāta” procesam (18)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Dainis Rūtenbergs

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departamenta tiesnese Anita Nusberga atteikusies pārbaudīt Rīgas apgabaltiesas sprieduma tiesiskumu jau par leģendu kļuvušā salauztā Krievijas karoga kāta jeb tā dēvētā slotas kāta lietā, kurā bija apsūdzēts Dainis Rūtenbergs.

Kasācijas sūdzību šajā lietā iesniedza prokurore Līga Īzaka. Prokurore pirms tam bija iesniegusi apelācijas protestu Rīgas apgabaltiesā par Vidzemes priekšpilsētas tiesas Rūtenbergu attaisnojošo spriedumu. Tajā viņa neatlaidīgi turpināja uzturēt apsūdzību par svešas mantas bojāšanu. Bet arī apgabaltiesa Rūtenbergu attaisnoja, un Īzaka ar to nespēja samierināties.

Atgādināšu, ka 2014. gada 10. martā Rūtenbergs nejauši gāja garām Eiropas mājai Aspazijas bulvārī, kur notika Latvijas Krievu savienības organizēts pikets “Krimas atbalstam”. Dzirdot piketētājus kliedzam “Rossija, Rossija!”, viņš izrāva Krievijas karoga kātu no Krievijas pilsoņa Staņislava Razumovska rokām un pārlauza karoga kātu, kas bija ražots no neizturīga materiāla. Razumovskis iesniedza prasību pret Rūtenbergu tiesā, un sākās vairāk nekā gadu ilgs tiesas process. Ja prokurore nebūtu tik ilgi uzturējusi apsūdzību, uzskatīdama, ka nodarījumā ir noziedzīgs sastāvs, tiesas prāva jau sen būtu pabeigta.

Augstākās tiesas preses sekretāre Baiba Kataja pastāstīja, ka lēmums atteikties pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu pieņemts tāpēc, ka kasācijas sūdzībai nav bijis tiesiska pamata. AT departaments nolēmuma tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja sūdzībā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu.

Advokāts Mārtiņš Kvēps atzina, ka AT rīcība viņam neesot pārsteigums, jo tieši uz tādu rezultātu cerējis, jo arī viņš uzskatījis, ka prokurores iesniegtā kasācijas sūdzība nav juridiski pamatota. “Iespējams, ka tas ir prokurores pieredzes trūkums, kas novedis arī pie tiesas resursu nevajadzīgas tērēšanas. Tulki, tiesneši, pati prokurore… tiek algoti par valsts budžeta līdzekļiem. Šajā gadījumā ir jāšaubās par lietderīgu resursu izmantošanu,” sacīja advokāts.

Arī D. Rūtenbergs uzskata, ka AT rīkojusies loģiski, jo cik tad ilgi var ņemties ap šo lietu, ja prokuratūras un tiesas plauktos guļ daudz smagākas apsūdzības.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Nekas jauns Latvijas tiesībsargājošām instancēm ,karogkāts 10-17 Eiras vērtībā,bet valsts Resursa patēriņš i1 gads = 40.000 Eirām !!! Te būtu jaizskata lieta par PROKURORES PROFESIONĀLO ATBILSTĪBU ieņemajam amatam ,politisko pasutijumu un protams Līga ĪZAKAS personas specifika. Tā dzīvojam par 10 Eirām atbilstoši virzīts prokurors var cilvēkam radīt problēmas 1-10 gadu garumā ,un viņam par to Nekas Nebūs ! Neierobežota PATVAĻA ! kamērt netiks stingri reglamentētas un ievērotas Pilsoņa tiesības nekas nebūs,joprojām dzīvojam PSRS .Ja ,tagad nāktos Prokurorei publiski atvainoties ,un izziet kvalifikācijas attestāciju .

 2. Līga? In your face!!
  Tu esi kaitniece, valsts mantas izšķērdētāja. Turklāt Tev ir maza sajēga par to ko dari. Kauns -> ļoti slikta darbiniece!

 3. jau sen galīgi nemaz vairs nav smieklīgi!

 4. Un kas saja valstina notiek…, kad setnieki skaitas atbildigaki par prokuroriem…, kurus par sava darba nekvalitativu, jeb nemakuligu, cita saimnieka uzliktu pienakumu pildisanu soda, atlaiz no darba, bet sadus ‘specialistus” ne?
  Varbut sai “slotaskata specialistei” butu jadod iespeja ar to darboties ikdiena, ja jau tik citigi tam kerusies klat…, nevis mocities pa prokuraturu un taisit tikai “ziepes”?

 5. … Kur slepjas vai atbalsta musu generalprokurors ar vina tiesibam apturet nelikumigu kasacijas pasakumu turpinasanos prokuratura … !?

  … Vai ari vins pieder pie sis pretvalstiskas/latviskas grupas kasisanas par okupantu interesem …?!

 6. Beidzot. Bet tas tak bija ģenerālprokuros Kalnmeijers, kas asi kritizēja tiesas spriedumu, kā nepiemēroti mīkstu tik smagam nodarījumam, ko tad pēc tam bija darīt padotajai prokurorei.

 7. no malas skatoties Atbildēt

  Tā utaino varzu var sastapt pie okupantu pieminekļa 9.maijā.

 8. Par kolaboranti amatā Atbildēt

  kur īsti strādā,dzīvo tā ļiga icika meita īzaka un kas ir viņas vecāki?

 9. Kādu sodu saņems Līga Īzaka par valsts līdzekļu nelietderīgu izšķērdēšanu?

 10. Vai nevajadzētu izvērtēt prokurores Īzakas atbilstību ieņemamajam amatam? Varbūt jāatgriežas skolas solā, jeb jāgūst pieredze tieslietās sākot strādāt no pašiem pamatiem, piem. sākumā par apkopēju.

 11. Ari bez Izakas labi izskolotu “padomju vertibu” aizstavju prokuratura netrukst, kaut vai ta pati bedigi slavena Ieva Garanca, kas “aplauzas” tiesas prava, apsudzot patriotus.

 12. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  – Nu, tā! Spriedums gatavs!
  – Ātri gan!

 13. Vai šī Īzaka gadījumā nav prokurora Dzenīša meita, kurš bija slavens Atmodas sākumā, kad prokuratūrā turēja turēja Maskavas kanti, tikpat neatlaidīgs kā Rubiks?

  Domāju, ka tieslietu sistēmā neviens vien ir Dzenīša skolnieks, jo juristos kādreiz uzņēma tikai “sarkanos”, ticīgus komsomoliešus, no pārbaudītām komunistu un sarkano ģimenēm. Ja arī tikai 10% ir patiesi sarkani, tas jau ir daudz, tādi strādā tiesu sistēmā, audzina studentus…

  Varbūt šī ir versija, kāpēc mums tiesu sistēma ir viena no sfērām, kas neatlaidīgi (kā Īzaka?) cenšas pierādīt, ka “latvieši bez Maskavas nespēj pārvaldīt savu valsti”?

 14. mozys čangaleits Atbildēt

  Uzvārds Izaksjau visu izsaka!

 15. Kas, tā Īzaka galīgi aptaurēta!? Kādam vajadzētu pārbaudīt, vai tad šai vispār nav, ko darīt, ka var ar šādām blēņām perināties! Svarīgas lietas droši vien atliktas malā, ja tādas ir!

Draugiem Facebook Twitter Google+