×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Piemājas baseinā Jelgavā atrod sievietes līķi; Rīgā aizdomas par ļaunprātīgu kafejnīcas dedzināšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Ceturtdien vakarā Jelgavā, privātmājas dekoratīvajā baseinā, Lietuvas šosejā, atrasta noslīkusi 79 gadus veca sieviete, portālu ”la.lv” informē Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Baseins bija apmēram vienu metru dziļš, un tas bija piepildīts tikai apmēram 40 cm dziļumā. VUGD informāciju par notikušo saņēma plkst. 18:19. Kad glābēji ieradās, tie izcēla noslīkušo sievieti no ūdens un nodeva policijai.

Plkst. 12.26 tika saņemts izsaukums uz Vienības prospektu Bulduros, kur kāds cilvēks slīka Lielupē. Cilvēks bija devies izbraucienā ar laivu, bet tā sākusi grimt, tāpēc cilvēks ielēcis upē, kur viņu paņēma un nogādāja krastā cita garām braucoša laiva pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. VUGD atgādina, ka, nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai arī vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, ir obligāti jāvelk glābšanas vestes, jo gadījumos, ja cilvēks iekritīs ūdenī, tā palīdzēs noturēties virs ūdens.

Aizdegas kafejnīca un kuģis

Naktī plkst. 2.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Lidoņu ielu Rīgā, kur dega kafejnīcas jumts un blakus esošais šķūnis ar sadzīves mantām. Kopējā degšanas platība bija 45m2. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 4.52. Pēc notikuma vietas apskates pieļauts, ka tā bijusi ļaunprātīga dedzināšana, vēsta BNS.

Ceturtdien plkst.11:30 Rīgā Gāles ielā uz kāda kuģa aizdegās augšējais klājs, kur tika veikti metināšanas darbi. Ierodoties glābējiem notikumu vietā, tika konstatēts, ka uz kuģa klāja dega kuģa tauva jeb virve un kaste 5 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cietis 57 gadus vecs vīrietis, kurš satraumēja pēdas kaulu un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Ugunsgrēks ticis likvidēts vēl pirms VUGD ierašanās.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz četriem izsaukumiem, kad bija nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība pēc automašīnu sadursmēm. Plkst. 17.33 tika saņemts izsaukums uz Garkalnes novadu, kur piecu automašīnu sadursmes rezultātā, divi cilvēki bija iespiesti automašīnā. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību cilvēki tika atbrīvoti un nodoti neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11.jūnija plkst. 6.30 līdz 12.jūnija plkst. 6.30, VUGD saņēma kopumā 70 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēkiem un 23 uz glābšanas darbiem, savukārt četri no izsaukumiem bija maldinājumi. Notikumu vietās dega atkritumi, sausā zāle, kūdra, skaidas un sēta, koks, siens, elektrības rozete, baļķvedēja baļķi, elektrības instalācija, šķūnis, vieglā automašīna un trīs gadījumos arī bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, vēsta BNS.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+