Praktiski
Manas tiesības

Piemaksu pie darba stāža arī apliek ar nodokli0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Man neizpratni rada pērn 1. oktobrī indeksētās pensijas ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Izdarot aprēķinu, manā gadījumā indeksētās pensijas nodoklis ir 6,70 eiro, bet Liepājas sociālā nodaļa pie indeksētās pensijas pieskaita klāt darba stāža piemaksu (mans darba stāžs ir 38 gadi) un tad aprēķina nodokli – 15,40 eiro. Indeksētā summa pie pensijas ir 11,11 eiro, bet nodoklis – 15,40 eiro. Vai tiešām par nostrādātajiem darba gadiem aprēķinātā darba stāža piemaksa ir apliekama ar nodokli? OLGA DURBES NOVADĀ

Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska informē, ka saskaņā ar likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli personām, kurām piešķirta vai pārrēķināta pensija (ieskaitot piemaksu pie pensijas par apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim) pēc 1996. gada, iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamais minimums ir 250 eiro mēnesī.

Tādējādi no pensionāra ienākumiem, kuri pārsniedz 250 eiro (2017. gadā tie bija 235 eiro), tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Taču atgādinām, ka pensijas saņēmējiem, tāpat kā citiem ienākuma nodokļa maksātājiem, vismaz ir tiesības deklarēt izdevumus par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu kā attaisnotos izdevumus.

LA.lv