×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Piemēro individuālu soda naudu visiem “PrivatBank” valdes locekļiem

Foto: LETAFoto: LETA

AS "PrivatBank" valdes priekšsēdētājs Oleksandrs Trubakovs.

Turpinot izskatīt AS “PrivatBank” un tās atbildīgo amatpersonu atbildību bankas pieļautajos pārkāpumos, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome šodien nolēmusi piemērot individuālas monetārās sankcijas visiem bankas valdes locekļiem, aģentūru LETA informēja FKTK pārstāve Ieva Upleja.

Lēmums par individuāliem naudas sodiem pieņemts, jo bankas valdes locekļi ilgtermiņā ir pieļāvuši liela skaita un apmēra darījumu veikšanu bankā, pārkāpjot vairāku normatīvo aktu prasības. Tādējādi banka tika iesaistīta darījumos, kas tai rada paaugstinātu reputācijas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku, skaidroja Upleja.

Izvērtējot katra valdes locekļa atbildības pakāpi tādu lēmumu pieņemšanā, kas pakļāva banku dažādiem riskiem, FKTK bankas valdes priekšsēdētājam Oleksandram Trubakovam, kurš ir atstādināts no amata, piemēroja 96 449 eiro lielu naudas sodu. Savukārt valdes loceklei Ivetai Ķerpei, kura arī ir atstādināta no amata, piemērots 25 869 eiro naudas sods, Rolandam Pētersonam piemērots 15 411 eiro liels naudas sods, bet Oleksandram Mekekečko – 7607 eiro sods.

Soda nauda bankas valdes locekļiem jāsamaksā trīs mēnešu laikā, un tā tiks ieskaitīta valsts budžetā. FKTK lēmumu bankas amatpersonas var apstrīdēt FKTK vai pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.

Kā ziņots, FKTK piemērojusi “PrivatBank” soda naudu 2 016 830 eiro apmērā par pieļautajiem pārkāpumiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma, Kredītiestāžu likuma un citu normatīvu prasību ievērošanā. FKTK atstādināja no pienākumu pildīšanas bankas valdes priekšsēdētāju Trubakovu un atbildīgo valdes locekli Ķerpi, kā arī uzdeva bankas padomei pilnībā nomainīt bankas valdi.

Piemērotais sods ir daļa no FKTK veiktās pārbaudes rezultātiem par darījumiem no 2012. līdz 2014.gadam, kas minēti publiskotajā Moldovas Nacionālās bankas pētījumā jeb tā sauktajā “Kroll” ziņojumā. Pārbaudē tika konstatēti pārkāpumi gan klientu izpētē un informācijas dokumentēšanā, gan klientu darījumu uzraudzībā, jo banka vairākus darījumus nebija identificējusi kā potenciāli aizdomīgus un par tiem nebija ziņojusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam, informēja FKTK.

“PrivatBank” iepriekš iebilda pret, tās ieskatā, FKTK piemērotajām “nesamērīgajām sankcijām”. “PrivatBank” FKTK lēmumu dēvēja par “virspusēju un kļūdainu”.

Banka FKTK lēmumu var apstrīdēt FKTK vai pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.

Pēc Latvijas Komercbanku asociācijas publicētās informācijas, “PrivatBank” septembra beigās bija pēc aktīviem 11.lielākā banka Latvijā. Bankas aktīvu apmērs septembra beigās – 677,36 miljoni eiro. “PrivatBank” šogad trīs ceturkšņos strādāja ar 8,06 miljonu eiro peļņu.

Latvijā strādājošās AS “PrivatBank” akcionārs ir Ukrainas “PrivatBank”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+