×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Piemērotākās pītās mēbeles dārzam

agiolanaichair2

“Vai pītās mēbeles droši var izmantot dārzā? Kāda ir labākā izvēle?” 
Valdis Saulkrastos

 

Dažāda veida pinumi ir ļoti sens sadzīves priekšmetu izgatavošanas veids. Lieli un mazi priekšmeti top no zāles, salmiem, niedrēm, zariņiem, klūgām, skaliem un saknītēm. Parasti tiem neizmanto ne naglas, ne līmi. Arī pītās mēbeles, pateicoties to vienkāršajai izgatavošanai, lielajai izturībai un drošajai ekspluatācijai, vienmēr bijušas populāras.

 

Mūsdienās visiecienītākais dabīgo pīto mēbeļu materiāls ir rotangs, Latvijā – kārklu klūgas. Izmanto arī bambusu, jūraszāles, abaka vai rafijas šķiedras. Laikmetīgu pīto mēbeļu izgatavošanā dabīgos materiālus savieno ar metālu, stiklu, plastmasu vai ādu.

 

Ekonomiskākos modeļos populāra ir mākslīgā rotanga stiegra, kuru stiprina uz metāla vai koka karkasa. Mēbeļu piedāvājums ir plašs, tās darina visdažādākajos stilos un krāsu toņos, izmantojot dažādus pīšanas veidus, tostarp ar ažūru zīmējumu. Galdi vien ir taisnstūra, ovāli, apaļi, žurnālu, telefona un bērniem domātie. Dažus pīto mēbeļu modeļus izgatavo bez karkasa, izmantojot pinuma izturību un elastību, jo tad nepieciešams mazāk materiāla, tikai tik daudz, lai piešķirtu paaugstinātu izturību detaļām. Karkasa mēbeļu modeļos toties ar pītām virsmām aizpilda vien laukumus starp koka vai tērauda detaļām. Ažūrajās pītajās mēbelēs izmanto arī viengabala masīvkoka sēdekļus, galda virsmas vai krēslu atzveltnes. Mēbeļu detaļas var būt izjaucamas un neizjaucamas. Dažreiz pītos krēslus un dīvānus papildina mīksti sēdekļi un spilveni, apvilkti ar dabīgu kokvilnas vai lina audumu, ko viegli noņemt un izmazgāt.

Pītās mēbeles ar savu šarmu labi iederas arī dārzā, zem to kājām vēlams paliktnītis vai terases dēļu grīda. Arī kopšana neaizņem daudz laika, nepieciešams tikai regulāri ar birsti notraukt putekļus un reizi gadā nomazgāt ar mitru lupatu. Protams, sezonai beidzoties, mēbeles jāglabā zem jumta. Cenas pītajām mēbelēm svārstās no Ls 50 līdz Ls 450.

– Mūsdienīgs dizains ir “Ikea” piedāvātajam Hogsten krēslam (cena Ls 70,99), kurš izgatavots no balti krāsota tērauda karkasa un appīts ar polietilēnu. No saskares ar augsni krēsla kājas sargā 57×58 cm paliktnis (cena Ls 23,99), – iesaka www.mājlietas.lv konsultante Dana Aleksejenko.

– Sezonas beigās pircējus veikalos gaida patīkamas atlaides. Piemēram, Jaunzēlandē ražotais komplekts no brūna mākslīgā rotanga Sity Office HB21 maksā krietni lētāk – galdiņš Ls 98 (agrāk Ls 149), krēsls – Ls 49 (agrāk Ls 98), – iedrošina www.mēbeles24.lv eksperte Sveltlana Saveļjeva.

– Zaļganbrūns dārza mēbeļu komplekts, kas izgatavots no dabīgās rotangpalmas šķiedras, sezonas beigās vairs maksā tikai Ls 165 (vecā cena – Ls 262). Komplektā ir divi krēsli ar spilveniem un galds, – stāsta www.220.lv pārdošanas speciāliste Zane Rublovska.

– Latvijas klūgu mēbeles nebūt nav dārgākas par importa produkciju. Toties tajās ir Vidzemes kārkli un vietējo meistaru roku darbs. Elegants apaļš galdiņš 75 cm diametrā ar uzliekamu stikla virsmu izmaksā tikai Ls 110. Zem galdiņa kājām der novietot paliktnīšus, lai koks nesaskartos ar mitro zāli. Lietus laikā mēbeles vērts ienest telpās. Klūgu pinumi regulāri jātīra ar mīkstu birsti un reizi gadā saudzīgi jānomazgā ar ziepjūdeni, – iesaka SIA “Valdaris” ražošanas vadītājs Visvaldis Leitāns.

 

 

Padoms

Rudens atlaižu laiks ir labākais brīdis, kad iegādāties vienkāršas dārza mēbeles. Pašlaik rekordists lētumā un praktiskumā ir polipropilēna plastmasas galds Opal (balts, 90 cm diametrā), tā jaunā cena Ls 14,50 (vecā Ls 23). Līdzīgs ir baltais garenais galds Jantar (135×80 cm) par Ls 19 (vecā cena Ls 29). Viens balts plastmasas krēsls Makita maksā Ls 4,50 (vecā cena Ls 8). Tātad komplekts no četriem krēsliem un apaļā galda izmaksās Ls 32,50. Galdam var izņemt kājas, krēslus var salikt citu uz cita. Tiesa, uz šiem krēsliem nevar sēdēt dūšīgas personas, kam svars lielāks par 90 kg, un braši šūpoties. Universāli ir arī izturīgie pelēka metāla Bistro ar gaišzaļu plastmasas sēdekli un atzveltni par Ls 9,50 (vecā cena Ls 20).

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+