×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Piemērotākie materiāli malkas plīts apdarei (1)

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

“Remontējam vasaras māju, kurā ir malkas plīts. Flīžu likšana pie sakarsētas plīts sāniem nebija veiksmīga, tāpēc interesē citas alternatīvas. Zinām rūdīto stiklu, taču tā izmaksas salonos ir diezgan lielas. Kādi vēl ir varianti?
” Tija Dundagas novadā

 

– Malkas plīts sāniem nevajadzētu pārmēru uzkarst. Pareizi uzmūrētai plītij silst tikai virspuse, sāni ir drīzāk remdeni. Bet arī siltiem var pielikt keramikas flīzes. Vispirms virsmu notīra no visa liekā, tad nogruntē ar “Tiefgrunt” un noklāj ar kvalitatīvu flīžu līmi, kas iztur lielas temperatūras svārstības. Vislabāk ņemt ārējiem apstākļiem piemērotu. Līmes kārtā iegremdē stikla šķiedras termosietu un tad klāj nākamo līmes kārtu, pie kuras stiprina flīzes. Šuves var aizdarīt ar to pašu masu. Ievērojot pareizu tehnoloģiju, flīzēm vajadzētu turēties. Jāraugās, lai līmes masa būtu viendabīga, bez gaisa burbuļiem. Ja nevēlas flīzēt, var izlīdzēties ar apmetumu, – spriež Latvijas Amatniecības kameras krāšņu podniecības meistars – eksperts Andrejs Bogdanovs.

 

Ja kārojās ko oriģinālu, plīti un mūrīti var apšūt gandrīz vai ar jebkuru ugunsdrošu materiālu, metāla vai akmens plāksnēm, ar biezāka stikla vai drošas plastmasas loksnēm. Piestiprināt gan nāksies bez līmes, pieskrūvējot ar dībeļiem. Tāda plīts apšūšana gan vairs nav podnieka lieta…

 

Viegli paveicama ir dekoratīvā apmetuma uzklāšana. Vienkāršu dekoratīvo apmetumu, vislabāk ārtelpām domātu, var nopirkt jau gatavu. Sīki grubuļaino pats var uzklāt, šķidrā javā samērcētu zaru slotiņu sitot pret ķelles malu. Apdarinot plīti, līdzīgā stilā vēlams noformēt arī mūrīti, tomēr tam sienas nevajadzētu pieaudzēt, lai saglabātu līdzšinējo siltumatdevi. Šo darbu vērts uzskatīt par izaicinājumu un paveikt saviem spēkiem. Par materiāliem var izmantot Venecian Stucco stila dekoratīvos apmetumus. Līdzīgus par daudz lētāku cenu ražo vietējais SIA “RILAK”.

– Pirms dekoratīvā apmetuma virsmu noklāj ar Kvarc grunti. Var izvēlēties Valle, Saman vai Atacama dekoratīvo špakteļu sastāvu (Atacama ir tonējama). Nelīdzenās virsmas grubulīšus izceļ ar speciālo vasku Cera, kuru arī var tonēt, – iesaka SIA “RILAK” tirdzniecības daļas vadītājs Jevgenijs Šudjajevs.

 

 

Padomi

• Plīti var arī vienkārši nokrāsot un tad pamēģināt uz sāniem uzgleznot kādu lauku stila motīvu.

• Pēc rūdītā stikla plītij lielas vajadzības nav. Labāk izmantot siltumizturīgu laminēto stiklu, kurā vismaz var ieurbt caurumiņus stiprinājumiem.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+