×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Piemērotākie pretodu līdzekļi bērniem

beerni_84042

“Kā pareizi rīkoties, ja bērnu stipri sakož odi? Viņš arī nevar to paciest, nekasot koduma vietas!
” Vija S. Preiļu novadā

 

Iegādājoties pretinsektu līdzekli bērnam, vispirms ir jānoskaidro, no kāda vecuma to atļauts lietot. “Ģimenes aptiekas” farmaceite Rita Utāne atgādina, ka lielākā daļa aptiekās nopērkamo, kas paredzēti bērniem, piemēroti no diviem gadiem. Daži, īpaši maigi – arī no viena gada. Pieaugušajiem paredzētos preparātus gan nevajadzētu izmantot bērniem, kuri jaunāki par trīs gadiem, un arī tad priekšroka dabīgiem līdzekļiem. Savukārt pretodu aproces nav ieteicamas bērniem līdz sešu gadu vecumam.

 

Lielākā daļa aptiekās nopērkamo, kas paredzēti bērniem, piemēroti no diviem gadiem. Daži, īpaši maigi – arī no viena gada.

 

Pieaugušajiem paredzētos pretinsektu līdzekļus bērni var izmantot no septiņiem gadiem.

Bērnu aizsardzības līdzekļos ir mazāk sintētisko vielu, kas var izraisīt alerģiju un kairināt mazuļa plāno un jutīgo ādu.

Izvēloties pretinsektu līdzekli, jāpievērš uzmanība arī izstrādājuma veidam – bērniem piemērotāki pieniņi vai želejas, aerosoli labāk der pieaugušajiem.

Pirms preparāta lietošanas ieteicams iepazīties ar norādījumiem par konkrētā līdzekļa iedarbības laiku. Uzklājot biežāk, ādai tiek papildu kairinājums, un arī jālieto tikai tik daudz, lai nosegtu atklātās ķermeņa daļas. Aerosolu var izpūst arī uz plānām drēbēm. Līdzekļus nedrīkst izmantot, ja āda ir savainota vai iekaisusi.

Atgriežoties mājās, līdzeklis jānoskalo ar ūdeni.

Zīdaiņiem, kuri jaunāki par diviem mēnešiem, nav pieļaujama jebkādu ķīmisko līdzekļu lietošana, jo āda šajā laikā ir pārāk jutīga. Viņus var pasargāt, ģērbjot piemēroti apstākļiem, un, dodoties laukā, ratiņus nosedzot ar moskītu tīklu vai marli. To var izmantot arī mājās, lai aizklātu logus.

Pašu gatavotam pretinsektu līdzeklim izmanto 20 – 25 pilienus ēteriskās eļļas, ēdamkaroti alkohola un ēdamkaroti bāzes eļļas. Odu un ērču atbaidīšanai piemērots citrona, eikalipta un lavandas aromāts.

 

Pašu gatavotam pretinsektu līdzeklim izmanto 20 – 25 pilienus ēteriskās eļļas, ēdamkaroti alkohola un ēdamkaroti bāzes eļļas. Odu un ērču atbaidīšanai piemērots citrona, eikalipta un lavandas aromāts.

 

Ādai saudzīgu līdzekli var pagatavot no pelašķu esences, ko iegūst, augus nedēļu noturot degvīnā. Līdzīgs efekts arī krustnagliņu esencei – pēc divām nedēļām olīveļļā.

Pirms šo līdzekļu lietošanas jāpārliecinās, ka bērnam kāda no sastāvdaļām neizraisa alerģiju, vispirms uzklājot uz maza ādas laukumiņa.

Ja bērni nespēj atturēties no koduma vietu kasīšanas, ir risks, ka brūcītēs var iekļūt infekcija. Niezi un pietūkumu novērsīs Fenistil gels, Silva gels, Octenisept u.c. Koduma vietu var apsmērēt arī ar sodas ūdeni vai īslaicīgi izlīdzēties ar aukstu kompresi.

Ja pēc koduma vietas kasīšanas ir izveidojusies brūce, infekcijas novēršanai palīdz briljantzaļais šķīdums. Mājās ieteicams arī kāds pretalerģijas līdzeklis, ja sadzelta kāda īpaši jutīga vieta. Tas noder arī tad, ja koduma vieta kļūst cieta un karsta, un pasargā bērnu no iespējamā alerģiskā šoka.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+