Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
28. janvāris, 2014
Drukāt

Krievijā piemin blokādes 70. gadskārtu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija vakar pieminēja 70. gadadienu kopš Ļeņingradas blokādes pārraušanas Otrajā pasaules karā. Ļeņingradas (tagad – Sanktpēterburgas) blokāde sākās 1941. gada 8. septembrī un ilga 872 dienas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš dzimis šajā pilsētā, un vairāki desmiti cilvēku, kuri pārdzīvoja blokādi, piedalījās piemiņas pasākumā Piskarjovas memoriālajā kapsētā. Oficiāli tiek uzskatīts, ka blokādes laikā gāja bojā vairāk nekā 650 000 Ļeņingradas iedzīvotāju, taču aplenkuma laikā pilsētā valdīja haoss un precīza mirušo uzskaite netika veikta. Ļaudis lielākoties mira no bada, slimībām un aukstuma, runāja arī par kanibālisma gadījumiem pilsētā. Īpaši smaga bija 1941. – 1942. gada saltā ziema, kas vienlaikus gan iedragāja vācu armijas kaujas spējas, gan pļāva Ļeņingradas iedzīvotājus. 1942. gada pavasarī, sniegam nokūstot, atklājās daudzi uz ielām palikuši līķi.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+