Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
2. septembris, 2015
Drukāt

Polijā piemin Otrā pasaules kara sākuma gadskārtu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijas premjerministre Eva Kopača un prezidents Andžejs Duda vakar pirms saullēkta piedalījās piemiņas ceremonijā, kas bija veltīta 76. gadskārtai kopš Otrā pasaules kara sākuma.

Tiek uzskatīts, ka Otrā pasaules kara pirmie šāvieni atskanēja 1939. gada 1. septembra rītā Vesterplates pussalā, kur toreizējās Dancigas brīvpilsētai piederošajā teritorijā bija izvietots neliels poļu garnizons. Kopača norādīja, ka Polija Otrajā pasaules karā zaudēja sešus miljonus pilsoņu. Premjerministre atgādināja, ka 1939.gada septembrī Polija tika pamesta viena, par spīti deklarācijām un parakstītiem līgumiem. “Šodien situācija ir citāda,” uzsvēra Kopača. “Mēs esam svarīga Eiropas Savienības sastāvdaļa un ļoti svarīgs partneris Ziemeļatlantijas līgumā.” Pēc valdības vadītājas tribīnē kāpa Duda, kurš atgādināja, ka 1939. gada 17. septembrī Polija tika pakļauta arī Padomju Savienības uzbrukumam, kas ievadīja arī “igauņu, latviešu, lietuviešu, somu un rumāņu traģēdiju”. “Uzvara 1945. gada maijā nenozīmēja Polijas okupācijas beigas, bet tikai vēl vienas okupācijas sākumu,” uzsvēra prezidents.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+