×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Polijā piemin Otrā pasaules kara sākumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

The Westerplatte monument is seen during a ceremony marking the 75th anniversary of the first day of World War II in Gdansk on September 1, 2014.

Gdaņskā Polijas ziemeļos vakar pieminēja 75. gadadienu kopš Otrā pasaules kara sākuma.

“Mums, eiropiešiem, ir jāmācās no traģiskā Polijas septembra, no traģiskajiem Otrā pasaules kara gadiem, kas bija traģiski visiem cilvēkiem bez izņēmuma, ka mēs nedrīkstam būt naivi optimisti,” pēc vainaga nolikšanas pie pieminekļa pirmajiem Otrajā pasaules karā kritušajiem poļiem norādīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks. “Šodien, skatoties uz ukraiņu traģēdiju, skatoties uz karu, jo tas ir vārds, kas jāizmanto, mēs zinām, ka nedrīkstam pieļaut 1939. gada septembra atkārtošanos.” Tusks uzsvēra, ka šonedēļ apspriedē Velsā NATO dalībvalstis meklēs “jaunu pieeju, kuras galvenie mērķi būs Rietumu kopienas drošība un efektivitāte pret kara draudiem ne tikai Ukrainas austrumos”.

Tieši Gdaņskā esošajā Vesterplates pussalā, kur notika piemiņas ceremonija, atskanēja pirmie Otrā pasaules kara šāvieni, kas bija mērķēti uz forta nelielo poļu garnizonu, kas nedēļu turējās pret vācu pārspēku. Piemiņas pasākumu ietvaros paredzēta arī Polijas prezidenta Broņislava Komorovska un Vācijas prezidenta Joahima Gauka tikšanās.

Otrā pasaules kara laikā gāja bojā aptuveni seši miljoni Polijas pilsoņu. Lielākā daļa valsts, tostarp arī Varšava, tika pārvērsta drupās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+