×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Piemiņas pasākumā izvestajiem Kārķos tiksies ar Māru Zālīti

Foto: LetaFoto: Leta

Rakstniece Māra Zālīte piedalās grāmatas "Mans Ziedonis" atvēršanas svētkos Rīgas Latviešu biedrības namā.

Piektdien, 21. martā Kārķos notiks piemiņas sarīkojums no Latvijas izsūtītajiem “Ir mīlestība pārnākusi mājās…”, liecina informācija Valkas novada mājas lapā.

Pasākums veltīts tiem, kuri pirms 65 gadiem sāka Golgātas ceļu uz Sibīriju. Pulksten 12.00 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens, pusstundu pēc tam tautas namā gaidāma tikšanās ar rakstnieci un sabiedrisko darbinieci Māru Zālīti, kura nākusi pasaulē Sibīrijā un tur nodzīvojusi pirmos dzīves gadus.

Tā jau ir tradīcija, ka Kārķos martā pulcējas represētie, skolēni un pagasta sabiedrība, lai kopīgi dalītos atmiņās un pieminētu tos, kuri cieta no represijām un tika izsūtīti uz Sibīriju. 1949. gadā no Kārķu pagasta izsūtīja 99 cilvēkus no 33 mājām.

Šogad pasākums būs īpašs ar to, ka savās atmiņās dalīsies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī rakstniece Māra Zālīte, kuras radošajā darbā ir atvērta jauna lappuse – tapis pirmais prozas darbs “Pieci pirksti”. Tas ir ļoti tiešs un skaudrs vēstījums par dzīves uztveri un pārdzīvoto, piecus gadus vecam bērnam no Sibīrijas atgriežoties nekad neredzētajā dzimtenē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+