×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Piemiņas zīme mainīsies saulē

Konkursā “Ar domu par barikādēm”, kura laikā iedzīvotājus aicināja iesniegt mākslinieciskos risinājumus jaunas vitrāžas izveidei Rīgas Domā, izvēlēta mākslinieka Kriša Zilgalvja inovatīvā ideja, pateicoties kurai jaunās vitrāžas attēls un krāsas mainīsies atkarībā no saules gaismas un vietas, no kuras cilvēks uz to skatīsies, informē projekta vadītājs Gatis Vectirāns. Jauno vitrāžu plānots realizēt divu gadu laikā.

 

Pateicoties vitrāžā iestrādātiem vairāk nekā diviem miljoniem stikla elementu un inovatīviem inženierizpētes risinājumiem, mākslinieks iecerējis panākt efektu, kad vitrāžas attēls un krāsas mainās atkarībā no laikap­stākļiem un saules intensitātes. Tās izskats būs atkarīgs arī no vietas, kurā stāv vitrāžas aplūkotājs. Vitrāžas “Degsme par brīvu Latviju” autors Zilgalvis, stāstot par ieceri, norādījis: “Tā ir atmodas laika piemiņas zīme, kas būs dzīva un degs mūžīgi, kamēr vien saule pastāvēs.”

Lai jaunās vitrāžas izveidei iegūtu līdzekļus, rītvakar mūziķi Gorans Gora, Renārs Kaupers, Kārlis Kazāks, Intars Busulis, Anete Kozlovska, grupas “Triānas parks”, “Astro’n’out”, “The Sound Poets”, “Dagamba”, “Otra puse” un citi mākslinieki Doma laukumā rīkos labdarības koncertuzvedumu “Ar Domu par rītdienu”.

Tas būšot gan sveiciens Latvijas iedzīvotājiem 4. maija svētkos, gan aicinājums iesaistīties ziedošanā jaunajai vitrāžai, kļūstot par vienu no jaunā gaismas simbola veidotājiem. Koncerta tiešo translāciju plkst. 21.15 nodrošinās Latvijas televīzija.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +6.3
Daugavpils +8.5
Saldus +6.8
Liepāja +4.9
Jelgava +7.9
Ventspils +6.1
Limbaži +5
Madona +7.2
Rēzekne +7.0
Draugiem Facebook Twitter Google+