×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Pieminekli Ēvaldam Valteram Kuldīgā novietos netālu no viņa ģimenes vecās mājas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pieminekli aktierim un sabiedriskajam darbiniekam, kuldīdzniekam Ēvaldam Valteram, kuru veido tēlnieks Oskars Mikāns, nolemts novietot pie Kuldīgas vecā rātsnama Baznīcas ielā 5, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Jautājums par to, kur piemineklim atrasties, pēdējā mēneša laikā daudzkārt ticis apspriests gan pašvaldībā, gan vietējā sabiedrībā. Kuldīgas novada Dome, lai izzinātu iedzīvotāju viedokli, piedāvāja balsojumam trīs iespējamās vietas, kuras bija izvēlētas, sadarbojoties tēlniekam Oskaram Mikānam un pašvaldības pārstāvjiem.

“Ņemot vērā iedzīvotāju komentārus, kuros bija pausts viedoklis, ka neviena no piedāvātajām vietām nav piemērota, aptaujai tika pievienots vēl viens atbildes variants, kuru varēja izvēlēties tie, kuriem neviena no piedāvātajām vietām nelikās piemērota,” stāsta novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Izlemt jautājumu par to, kur atrasties piemineklim, metu konkursa komisijai palīdzēja kādas kuldīdznieces sniegtā informācija – iedzīvotāja dalījās savas vecmāmiņas atmiņās par to, ka Ēvalda Valtera ģimene savulaik dzīvojusi netālu no rātslaukuma. Kuldīdznieces vecmāmiņa mazmeitai stāstījusi par epizodi, kad Ēvalda Valtera māte devusies uz ūdens pumpi rātslaukumā pēc ūdens un, ieraudzījusi dēlu atgriežamies no Pēterburgas, priekā par viņa ierašanos pat noslīgusi rātslaukumā uz ceļiem, bet dēls māti piecēlis kājās. Pašvaldības speciālistiem izpētot pieejamos informācijas avotus, secināts, ka Valteru ģimene tiešām dzīvojusi netālu no rātsnama, mājā, kura nav saglabājusies.

Ņemot vērā šo informāciju, kā arī to, ka Kuldīgas vecajā rātsnamā jau pavisam drīz noslēgsies restaurācijas darbi, piešķirot senajam namam jaunu elpu, konkursa komisija lēma par labu šai atrašanās vietai.

Kā jau ziņots iepriekš, pieminekli Ēvaldam Valteram Kuldīgā veido latviešu tēlnieks Oskars Mikāns. Metu konkursa žūrijas komisijas vairākums atbalstīja iedzīvotāju pausto viedokli un izvēlējās piedāvājumu “Tējas tase kopā ar Ēvaldu Valteru”. Piemineklis būs atliets bronzā. Paredzams, ka piemineklis taps līdz šī gada beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Izrādās, ka kuldīdznieki var! Dzīvoju pat ļoti tālu (Latvijas kontekstā, protams) no Kuldīgas, bet uzskatu, ka bronzas Valteram tā ir tiešām izcila vieta.

Draugiem Facebook Twitter Google+