×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Pieminekli Ēvaldam Valteram plāno atliet bronzā līdz gada beigām

Foto: Elīna ZirneFoto: Elīna Zirne

Tēlnieks Oskars Mikāns, kurš veido pieminekli aktierim un sabiedriskajam darbiniekam Ēvaldam Valteram, savā darbnīcā Rīgā izgatavojis pieminekļa sākotnējo veidolu mālā. Pieminekli, kas tiks novietots pie Kuldīgas vecā rātsnama, bronzā plānots atliet līdz šī gada beigām, aģentūra LETA uzzināja Kuldīgas novada pašvaldībā.

Šonedēļ Valtera pieminekļa veidolu apskatījusi pieminekļa skiču konkursa žūrijas komisija, tostarp Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”) un aktiera dēls Raits Valters.

“Apskatot Ēvalda Valtera pieminekļa veidolu mālā, mūsu slavenais novadnieks šķita ļoti cilvēcīgs, tuvāks savai būtībai nekā tēlnieka sākotnējā piedāvājumā. Jūtams, ka Oskars Mikāns ir ļoti rūpīgi, dziļi izpētījis, kāds Ēvalds Valters bijis dzīvē, izskatījis daudz fotoattēlu. Jau šobrīd skaidrs, ka gribēsies piesēst blakus Ēvaldam Valteram un iedzert tēju,” savas sajūtas pēc tēlnieka darbnīcas apmeklējuma pauda Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja.

Piemineklis būs izgatavots no bronzas. To atlies bronzas lietuvē Lietuvā. Paredzams, ka piemineklis taps līdz šī gada beigām.

Jau ziņots, ka konkursa žūrijas komisijas vairākums atbalstījis iedzīvotāju pausto viedokli un izvēlējies tēlnieka Mikāna iesniegto pieminekļa meta piedāvājumu “Tējas tase kopā ar Ēvaldu Valteru”. Autors izvēlējies aktieri attēlot reālistiski, veidot pieminekli draudzīgu, vienkāršu, bet vienlaikus cēlu – viņš izlēmis slaveno aktieri “nosēdināt” pie galdiņa, lai arī vietējie iedzīvotāji un tūristi varētu tur apsēsties un iedzert tēju.

Piemineklis tiks novietots pie Kuldīgas vecā rātsnama, Baznīcas ielā 5. Veco rātsnamu pašlaik restaurē, lai piešķirtu senajam namam jaunu elpu. Darbi noslēgsies nākamā gada sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+