×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Piemineklis vai integrācija… (40)

Foto-LETAFoto-LETA

“17. jūnijā paiet 76 gadi, kopš 1940. gadā PSRS okupēja Latviju, un tikai šī okupācija pārtrauca Uzvaras laukuma celtniecības darbu sākšanu,” raksta rīdzinieks Jānis Dundurs. Viņš vēstuli atsūtījis, atsaucoties uz Ģirta Zvirbuļa publikāciju “Ko darīt ar Uzvaras laukumu?” 9. jūnija “LA”.

Organizācijas “Daugavas vanagi” Saulkrastu nodaļas pārstāvis K. Dancītis vēsta, ka nodaļa kopsapulcē pieņēmusi rezolūciju par tematu “Uzvaras pieminekļa pārcelšana no Pārdaugavas uz Zilupi” un iesniegumu nosūtīs valsts institūcijām. Šo pieminekli cilvēki dēvē arī par “gigantisku robežstabu”, tāpēc tam vieta Zilupē, uzskata lasītājs.

“Kamēr šis piemineklis atradīsies Latvijā, nekāda integrācija nenotiks,” kategorisks ir rīdzinieks Aleksandrs Caune. “Vai nu integrācija, vai piemineklis. Tas jāatdod Krievijai.”

Hugo Kazāks no Saulkrastiem jau mudina domāt par skaistu līgošanu: “Novēlu svinēt tā, lai Jāņu ugunis degtu kalnu galos un spīdētu tālu!” Viņš teic, ka riepu dedzināšana ugunskuros bija no padomjlaikiem mantots nelāgs ieradums, un labi, ka esam no tā tikuši vaļā.

R. V. Mīlgrāve priecājas par veiksmīgu ārstēšanu Jūrmalas slimnīcā un ir pārliecināta, ka veselāki jūtas tie, kuri domā labas domas: “Mans padoms, ja kādam tas interesē: mīļie cilvēki, sāciet domāt, kā varat sev palīdzēt paši i garīgi, i fiziski, tad nebūs katru nedēļu jāskrien pie ārsta un uz aptieku. Lūdzu, domājiet labas domas par visiem un visu, ticiet – palīdz!”

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Nez ar ko doma izdzēst 50 vēstures gadus tagad atšķirsies no domas nojaukt kādu pussagruvušu baznīcu vai pirmskara pieminekli 40. gados. Dziļa vēlme parādīt, ka arī tagad “kāds var”? Piemineklis ir vietā, tam līdzās vajadzētu stendus par vietas vēsturi, sākot, piemēram ar 1855. gadu…

  • Kremļa trolļu vienīgais arguments Atbildēt

   Ja nebūšot pieminekļu, tad nebūšot vēstures. Tātad, lai krievi atcerētos Otro pasaules karu, Krievijā vajag sabūvēt vērmahta karavīru pieminekļus un salikt vācu tehniku, vai nu īsto vai replikas, ja īstā nav saglabājusies pietiekamā skaitā?

 2. Tas, ka, tā sauktā, Uzvaras pieminekļa idejiskā koncepcija un forma nedrīkst palikt tāda kā, to uztvērām Padomju Latvijas laikā un vēl šodien dabā skatam ( nemaz nerunājot par to, ka šai vietā pulcējas Latvijas valstiskās neatkarības nelabvēļi un pat grāvēji, kas patiešām nav joks ), – uzspiests relikts no padomju laikiem, manuprāt ir pat mazam bērnam skaidrs, jo arī mazs bērns zin un saprot atšķirību starp lietām, kas viņu iepriecina vai gluži pretēji sarūgtina un atsauc atmiņā sāpes un ciešanas, man nav grūti iedomāties, ko jūt cilvēks, kurš pats vai viņa ģimene ir cietusi no padomju represijām. Nožēlojami, ka brīvvalsts deputāti nav uzskatījuši par ārkārtēji nepieciešamu atmaskot, padomju laikā radīto, mītu par padomju karavīra cēlo stāju un pašaizliedzīgo rīcību, atbrīvojot Latviju no vācu okupantiem, atšķirībā, piemēram, no igauņiem, kas ir tikuši ar to galā un var domāt par savas tautas jēgpilnas nākotnes veidošānu.

  • Latvijai nekādas ''uzvaras'' nebija Atbildēt

   jo Latvija kara rezultātā zaudēja neatkarību. Ja okupētājvalsts uzskata savus pieminekļus par svarīgiem, var tos savākt kopā ar okupantiem, kas rīko masu iedzeršanas šo pieminekļu tuvumā.

 3. Ne par tēmu,bet sava viedokļa pareizību faktiski sarakstās daži ekstrēmi,bet gan jau kādam liksies,ka soc.tīkli vārās.

 4. Pats integrācijas jēdziens ir izkropļots no paša sākuma – tiek runāts par abu pušu paiešanos vienas otrai pretī. Ignorē faktu, ka 50 okupācijas gados piespiedu kārtā ir izieti visi soļi no latviešu puses pretī krieviem. Tālāk nav kur iet, tagad kārta krieviem iet latviskuma virzienā. Jo tālāk, jo labāk. Jāsaprot elementāra lieta – integrācijas mērķis jeb ideālais variants ir pilnīga pārtautošanās, iekļaušanās pamattautas kultūrā visā pilnībā. Cits variants ved uz šķelšanos un konfliktiem, ko esam piedzīvojuši vairākkārt visos kontinentos. Cik reizes var spert uz grābekļa?!

  • Предлагаемое вами называется ассимиляцией. Хотите наступать на грабли – наступайте, пока лоб себе не разобъёте. Ваш латвискумс нам совсем не нужен. У нас есть и своя культура, ничуть не хуже вашей, а может быть даже и лучше. Мы не можем раствориться в вас, нас много.

   • Kad tu krievu migrant reiz sapratīsi, ka vaina nav kultūrā, bet okupācijā??? Kad reiz sapratīsi, ka tādi kā tu šeit NEKAD netiks pieņemti, bet vienmēr būs nīsti ! Tava kultūra labāka?- saki? Nu ko gaidi- pucē taču beidzot prom, pareizāk atpakaļ – būsim labi kaimiņi!

    • Тебе растреливали не раз и содержали в лагере наверное, и заставляли ходить строем под конвоем?! Так ведь нет. Неправильная какая то оккупация получается. С бесплатным образованием на родном латышском языке от детского сада до высшей школы, с бесплатной медициной и практически бесплатным жильём, отсутствием безработицы и уверенностью в завтрашнем дне, всемерной поддержкой латышской культуры и обширным представлением во всех органах власти. Вот не вяжется всё это с выдуманным вами жутким угнетением, не вяжется.

     • gavorish njevjazjetsa! da bila bezplatna megjicina, obrozovanjije i shto tam eshjo! NO! Vash Socialjizm, kotorij Osel Polovinu Evropi, Ugrohal, Izurodoval vsje Nashi narodi! Vsje bivshije Soc. Respubljiki, Soc. strani, Segodnja kak strani Tretjeva mira! I vot, Nac vseh Ocela Korupcija! Eta boleznj virasla v Posljednjije 30 ljet! Gdje nejslushai, v novostjah, Chehija, Bulgarija, Poljsha, Rumania, i nashi Tri respubljiki! vezgje virasla Hronjicheskaja korupcija! (njepomazjesh, njepojegjesh!) I Mi vsje! kotorije bilji v Socializme, vot v kakoi zadnjice shas nahogjimsja! Estjevstvenno, blogadarja, v Vashei Okupacij! Osvobogjitjelji! ibio Vi Okupanti! Vahsa gjerzjava! Vash Socialjizm, Ugrohal nashi narodi! Vot eto staljetjije! I sjash Mi pered, ilji rjadom c glavnimi EU stranami, Mi kak njishije, slugi, shestjorki! I Blogodorja vashemu J Socialjizmu! Ludshe, kanjeshno bilo bi, jeslji Hitler vigral voinu! Mi bi njebilji tam, gdje mi shjas! Mi bi bilji v ravnih pozicijah c Danjij, Golangjij, Beljgij! Vsjo! Tjebe doshlo, moi realjnij raskaz!??? Vot ona realjnostj!

     • «Социалиазм изуродовал ваш народ»?! Что же, читая ваш бред можно вполне согласиться, что уж вас то он изуродовал точно. Вас наверняка ночные кошмары мучают, ибо доводов у вас никаких нет, а наличествуют одни голые эмоции. Социализм виноват в коррупции! Да ну. Латвия страна третьего мира! Надо же. При социализме строили заводы и фабрики, а при независимости вы их разрушили, нет производства – нет развития, и вот вам уровень страны третьего мира. ОБХСС воров, жуликов и взяточников ловило и сажало в тюрьму, а при независимости это всё уважаемые люди.
      «Лучше, конечно, было бы, если бы Гитлер выиграл войну!» Эта фраза характеризует вас как полного дебила. Вы бы действительно не были там, где вы сейчас. Вас бы просто не было, не существовало физически! И Латвии тоже просто не было бы, совсем. Вот такая она, суровая и горькая для вас, реальность.

  • bet es ko saku! krievu Latvija ir parak daudz. Un pedejos gados kljuvis vairak! Nemaniet? Tie Divdesmit krievu tv kanali, Jums vel aknas nesezj? Totala rusifikacija! Un starp vinjiem ir Milzums daudz, Latvie’su tautas ienaidnieku!

   • А я скажу, что по ночам к вам приходит дикая и страшная белочка, которая под дулом пистолета заставляет вас смотреть ужастные российские ТВ каналы. Просто ужас какой то, право слово.

    • nespiež skatīties,es,piemēram,neskatos,bet spiež maksāt par to,ko neskatos,un es maksāju.Tur tā lieta.

  • Miervaldis Gotiņš Atbildēt

   Integrācija nozīmē to, ka migrantam jāpieņem pamatnācijas vērtības nevis otrādi. Ja migrantam nepatīk, neviens viņu te nav saucis un ar varu netur.

 5. ja nav zel brivibas piemineklis tad var jaukt nost uzvaras pieminekli

 6. Piemineklis japārdod Krievijai lai vietejie krievi brauc svinēt savus svetkus tur pie reizes varēs arī paskatīties cik bagātīgi tur dzīvo tie saucamie NAŠI ĻUBIMIE

  • Совсем тебя Ванюша клинит от жары, сильно перегрелся ты, остынь. Памятник не продаётся!

  • grafist! eta v morge specialjnostj takaja?

   Njenado njechevo prodovatj! Srezatj, i pustj rosijskije patrioti tashjut v rosiju, na krasnuju ploshadj! Vsje horom, i tashitje proch eto gjermo c Latvijskoi teritorij! Nam njenuzjni vashi pamjatnjiki pobedi, osvobogjiteljei! Vi nac nje osvobogjilji, No Okupirovalji!

 7. Всем любителям бредовых идей, один добрый совет. Господа, успокойтесь уже, оставте памятник и нас в покое. Так будет лучше для всех.

  • mēs esam mierīgi Atbildēt

   Pašiem no algas atvilka celšanai,paši uzcēlām,paši pārcelsim un jums atļauju neprasīsim.Uzvaras laukums būs tāds,kādam tam jābūt.Nav tas domāts jūsu ikgadējam prastajam balagānam,bet gan latviešu,kuri cīnījās pret Bermontu Avalovu ,godināšanai.Piedzerties un izālēties variet savās mājās,ja kaimiņi neprotestē.

   • Только сунтесь. Мне вот вот, к примеру, Милда не нравится и ежегодные шествия к ней. Улавливаете параллели? А про бермонта вашего забыли уже все давным давно.

    • Tev “Милда не нравится”,tad ko vilkies uz tādu zemi,kur tāda “Milda”jau bija,varēji tak palikt savā muhosranskā.”Mildu”latvieši izveidoja savā zemē,kamēr tu ar savu karātavu stabu plāties svešā zemē.Savā ģerevņā vari celt ko gribi,nevienam nav nekādu iebildumu,bet izbeidz to stulbo plātīšanos un draudēšanau te!

     • Судя по вашему «высокому стилю» сами вы отнюдь не аристократ и живёте точно в латвийском аналоге мухохранска. Просто напоминаю, что памятник свободы был построен на пожертвования в том числе и русской общины Латвии, это раз. А то, что он сохранился вообще после войны, то в этом огромная заслуга уроженки Риги и русского скульптора Веры Мухиной, это два. И то, что этот памятник есть и сохранился до наших дней не есть исключительно заслуга одних только латышей, это три! Так что вы свой поганый язычок попридержите лучше, отгреха подальше, так сказать.

     • Katrā ziņā

      tavu ziedojumu tajā ” Mildas” celtniecībā nebija ,jo tevis paša tolaik te nebija,tāpēc tev nav nekādu tiesību plātīties ar savām gudrībām,kamēr tā karātavu staba celšanai arī no manas algas piespiedu kārtā ieturēja vismaz 10 rubļus un ne tikai no manas,bet arī no visu latviešu.Tā ka tas ir mūsu īpašums,celts par mūsu naudu un mēs esam tiesīgi ar to rīkoties,neprasot atļauju katram iebraucējam.

     • Ни фига. Если я на Милду и не жертвовал, то на этот то памятник с моей зарплаты высчитывали точно также. Так что тут у нас права одинаковые. И этот памятник не есть ваша собственность.

     • Ни фига. Если я на Милду и не жертвовал, то на этот то памятник с моей зарплаты высчитывали точно также. Так что тут у нас права одинаковые. И этот памятник не есть ваша собственность!

    • Naša Riga krasivij gorod, toļko mnogo latišei.

     • Рига действительно красивый город. Вот только людей в нём всё меньше и меньше живёт. Бегут людишки то из страны.

 8. Nu nesanāca mums tā integrāci tagat, tad jāmēģina pārvietot pieminekli un Abreni. Jāreformē visas izglītības(sākoot ar pirmeskolas, b/d, …visbeidzot augstskolas) iestādes, pāreju uz pilnīgu valsts valodas apguvi, visos priekšmetos izņemot svešvalodu apguve. Nekādas reklāmas tv vai drukas izdevusmus ru, izņemot pa tiešo pasta sūtījumi no krievijas kuriem muitas nodoklis 50,- € uz 100 gr. makulatūras. ES ir jāpaskaidro, ka šis viss tiek darīt lai beidzot izpildītos integrācija un iespējams uzreiz atsijātos liels vairums cittautieši, kuri nevēlas integrēties. Līdz ar to atbrīvotos darba vietas un tā veismīgi pildītu vēl vienu Valsts programmu ” emigējošo tautiešu atgriešanos Latvijā” , rastos papildus darba vakances….

  • О как! Да вы батенька воинствующий нацист однако. Успокоились бы вы уже, а то надорвётесь, не дай бог.

   • Latvijas avīzē, kāpēc krieviski un kirilicā, vai sāk aptrūkties troļļi, kas prot komentārus rakstīt latviski. Turklāt šajā visā ir naida runas pazīmes. Atmaksā manus, tam okupācijas pirkstam piespiedu kārtā ziedotos10rbļ, kas pēc 1985.gada kursa pret DEM=~33, tātad 17€ un ej un svini un manis pēc vari ierīkot pat publisko ateju, ātrā izkaltā bērna vietā, sievietes tēla rokās.

    • А что, писать именно по латышски – это обязательно? Разве от этого меняется суть?

 9. Integrācija var notikt tikai kopīgā darbā, kopīgu sociālo problēmu risināšanā (migrācija, demogrāfija, labklājība). Esošajā sistēmā var tikai bezjēgā reformēt – t.sk. pieminekļus šurpu-turpu pārvietot.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+