×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Pieminēs 20 gadus kopš Krievijas karaspēka izvešanas (1)

Foto: Jānis Blūms, www.senakuldiga.lvFoto: Jānis Blūms, www.senakuldiga.lv

Piektdien, 29. augustā plkst. 14 Kara muzejā notiks atceres pasākums, kas veltīts 20.gadadienai kopš Krievijas Federācijas karaspēka izvešanas no Latvijas, portālu LA informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vadītāja Dace Ankipāne.

Runas teiks un atmiņās dalīsies Guntis Ulmanis (Valsts prezidents 1993.-1999. gadā), Latvijas okupācijas izpētes biedrības Konsultatīvās padomes vadītāja vietnieks, bijušais aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, bijušais Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Krievijas Federācijā Jānis Peters, bijušais Krievijas Federācijas jurisdikcijā esošo bruņoto spēku izvešanas kontroles biroja vadītājs Ilgonis Upmalis, kā arī bijušais Latvijas Republikas deputāts, Krievijas Federācijas objektu pārņemšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Dinevičs.

Pasākumu apmeklēs arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs un citas augstas amatpersonas.

Pirms 20 gadiem – 1994. gada 31. augustā Krievijas Federācijas amatpersonas ziņoja toreizējam Latvijas Valsts prezidentam Guntim Ulmanim, ka Krievijas Federācijas bruņoto spēku izvešana no Latvijas teritorijas ir pabeigta. Latvijas gaisa telpu atstāja pēdējā Krievijas Federācijas bruņoto spēku lidmašīna. Krievijas armija Latvijas teritoriju gandrīz bija atbrīvojusi, stāsta Ankipāne.

Latvijā palika tikai viens Krievijas militārais objekts – radiolokācijas stacija Skrundā, kas savu darbību pārtrauca 1998. gadā. Savukārt, blakusesošā jaunceļamā radara, kas vēl nebija uzsācis savu darbību, korpuss tika sagrauts 1995. gada 4. maijā. Šis notikums bija simbolisks apliecinājums, ka PSRS ir pārtraukusi savu militāro klātbūtni mūsu valsts teritorijā.

Latvijas Kara muzeja vadītājas vietnieks Juris Ciganovs norāda: “Šobrīd PSRS un vēlāk Krievijas Federācijas karaspēka izvešana un ar to saistītie procesi detalizēti pētīti nav, tāpēc sabiedrība un arī pētnieku vidū par to izskan daudz spekulāciju un minējumu, it sevišķi par atsevišķu personu vietu un lomu šajā mūsu valstij nozīmīgajā vēstures posmā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Karaspēku it kā izveda, bet kāpēc daudziem atļāva palikt Latvijā. Līdz ar ko mēs redzam tagad, kas šeit darās………….Ir jāpajautā tiem institūciju vadītājiem, kāpēc tas tika pieļauts…..

Draugiem Facebook Twitter Google+