×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Pieminēs dramaturgu Daini Grīnvaldu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Rakstnieku savienībā (LRS) 16. aprīlī ar Andra Zeibota monogrāfijas atvēršanu pieminēs 2000 jauno literātu talantu atklājēja dramaturga Daiņa Grīnvalda (1950-2013) 65. gadskārtu, portālam LA.lv pastāstīja LRS konsultante Inga Jaunzeme-Grīnvalde.

Daiņa Grīnvalda darbība plaši pazīstama ar ilggadējā jauno literātu talantu meklējumu – republikānisko konkursu “Aicinājums”, kas regulāri norisinājās viņa vadībā. Katru gadu 30 labākie piedalījās noslēguma pasākumā – radošajā literatūras nometnē dramaturga vasarnīcā Saulkrastos.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas literatūru, kultūru, tulkošanu, latviešu valodas un literārās darbības attīstības iespējām, jauniešu radošo spēju attīstīšana. Pēdējo desmit gadu laikā konkursā ir piedalījušies gandrīz 2000 skolēnu un jauniešu, arī mazākumtautību skolu audzēkņi ar saviem darbiem dzimtajā valodā. 2013. gadā par konkursa patronu kļuva eksprezidents Guntis Ulmanis.

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies LRS pārstāvji, LRS priekšsēdētājs Jānis Jurkāns, Dramaturgu teātra pārstāvji, konkursa “Aicinājums” balvas autori koktēlnieki brāļi Rūrāni un citi.

Ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+