Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Pieminēs dramaturgu Daini Grīnvaldu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Rakstnieku savienībā (LRS) 16. aprīlī ar Andra Zeibota monogrāfijas atvēršanu pieminēs 2000 jauno literātu talantu atklājēja dramaturga Daiņa Grīnvalda (1950-2013) 65. gadskārtu, portālam LA.lv pastāstīja LRS konsultante Inga Jaunzeme-Grīnvalde.

Daiņa Grīnvalda darbība plaši pazīstama ar ilggadējā jauno literātu talantu meklējumu – republikānisko konkursu “Aicinājums”, kas regulāri norisinājās viņa vadībā. Katru gadu 30 labākie piedalījās noslēguma pasākumā – radošajā literatūras nometnē dramaturga vasarnīcā Saulkrastos.

Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas literatūru, kultūru, tulkošanu, latviešu valodas un literārās darbības attīstības iespējām, jauniešu radošo spēju attīstīšana. Pēdējo desmit gadu laikā konkursā ir piedalījušies gandrīz 2000 skolēnu un jauniešu, arī mazākumtautību skolu audzēkņi ar saviem darbiem dzimtajā valodā. 2013. gadā par konkursa patronu kļuva eksprezidents Guntis Ulmanis.

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies LRS pārstāvji, LRS priekšsēdētājs Jānis Jurkāns, Dramaturgu teātra pārstāvji, konkursa “Aicinājums” balvas autori koktēlnieki brāļi Rūrāni un citi.

Ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+