Kultūra
Kultūrpolitika

Pieminēs ievērojamus lībiešu kultūras darbiniekus0

Publicitātes foto

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 14 Krišjāņa Barona muzejā Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis “Līvlist” aicina atcerēties lībiešu kultūras darbiniekus, ansambļa dalībniekus, kas šogad svinētu nozīmīgas jubilejas, LA.lv uzzināja muzejā.

Šogad Paulīne Kļaviņa svinētu 100., Dzintars Kļaviņš – 90. un Lielās Folkloras balvas laureāte Valda Marija Šuvcāne – 95. jubileju.

Vārdus no muzikologa, pedagoga un komponista Dzintara Kļaviņa vēstules Rīgas lībiešu dziesmu ansambļa dalībniecei Zojai Sīlei “Līvlist” izvēlējies par moto savai darbībai 2018. gadā. Tā tiek apliecināta tradīciju pārmantotība, saikne ar ansambļa dibinātājiem, kas šogad svinētu nozīmīgas jubilejas.

Janvārī Rīgā, Jāņa Akuratera muzejā, “Mazirbes draugu kopa” atvēra ar valsts atbalstu izdotu disku, kurā atspoguļota daļa no lībiešu kultūras darbinieces Paulīnes Kļaviņas veikuma.

Maijā ar atmiņu un mūzikas pēcpusdienu koncertzālē “AVE SOL” tika godināta “Līvlist” muzikālā iedvesmotāja Dzintara Kļaviņa piemiņa jubilejas reizē. Dzintars Kļaviņš bija muzikologs, lībiešu kultūrvēstures un muzikālā mantojuma pētnieks, lībiešu dziesmu ansambļa “Līvlist” muzikālais vadītājs.

Decembrī savu 95. dzimšanas dienu atzīmētu lībiešu kultūras darbiniece, Lielās Folkloras balvas ieguvēja Valda Marija Šuvcāne, kas ansamblī “Līvlist” darbojās kopš tā dibināšanas un pēc lībiešu valodas skolotāja Pētera Damberga pārņēma misiju mācīt ansambļa dalībniekiem lībiešu valodu.

Sarīkojums aicinās ieklausīties lībiešu valodā, dziesmās un aizgājušo gadu balsīs.

Pasākuma īpašais viesis – lībiešu kultūras darbiniece Baiba Šuvcāne.

LA.lv