×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Pieminēs Imanta Ziedoņa skolotāju

Foto: no Veltas Veiriņas personiskā arhīva.Foto: no Veltas Veiriņas personiskā arhīva.

14. janvārī Tukumā Durbes pilī atzīmēs skolotājas Mildas Mureles (Bitītes) simto dzimšanas dienu, informē Arnis Šablovskis. Sarīkojumu ievadīs skolotājas audzēkņa Georga Andrejeva uzruna, turpinājumā ieplānots klasiskās mūzikas koncerts II Jāzepa Vītola konkursa uzvarētājas, pianistes Sanitas Glazenburgas un “Sinfonietta Rīga” vijolnieces Madaras Martas Gailes izpildījumā, kā arī Laimas Žurginas filma “Imants Ziedonis. Portrets locījumos.”

M. Murele bija latviešu valodas skolotāja Imantam Ziedonim, Georgam Andrejevam, Andrim Buiķim un vēl tik daudziem Tukuma skolniekiem un skolniecēm no pēckara paaudzes. Attēlā Milda Murele 70 gadu jubilejas svinībās Tukumā 1984. gada 15. janvārī. Jubilāre kopā ar kolēģēm un skolniekiem ir centrā, uzlikusi roku Imantam Ziedonim uz pleca.

Imants Ziedonis par savu skolotāju 2004. gadā rakstīja: “…/../ Skolotājai Murelei piemita kāda vārdu absolūtisma izjūta. Viņa uzpotēja to arī mums. Varošo, valdošo vārdu prašanu. /../ Bez skolotājas Mureles nebūtu manas stilistiskās uzdrīkstēšanās epifānijās, nebūtu Georga Andrejeva, mūsu klasesbiedra, spēja no Latvijas Saeimas tieši ar vārda doto drosmi un pašapziņu ieiet Eiropas Parlamentā. Nebūtu citu mūsu klasesbiedru noformulētās drošības sajūtas katram sevī pašam. /../ Viņa mums palīdzēja būt latviešiem. Un ar to tas nebeidzas. Viņa mums mācīja valodas filozofiju. Lai mēs iznestu sevi valodu Visumā. /../ Viņa mūs izperēja latviešu valodas ligzdā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+