×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Pieminēs izcilo aktieri Luiju Šmitu

Teātra vēstures muzeja foto.Teātra vēstures muzeja foto.

3. februārī plkst. 17 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks aktiera Luija Šmita 110. dzimšanas dienai veltīts sarīkojums, LA.lv uzzināja muzejā.

Lieliskā aktiera Luija Šmita debija teātrī (1926) bija epizodiskais Otrais melnais kungs G. Kaizera lugas “Gāze” uzvedumā toreizējā Strādnieku teātrī, bet pēdējā nospēlētā loma, arī epizodiska, bija gruzīnu zemnieks Georgijs Nodara Dumbadzes “Mūžības likums” uzvedumā Latvijas televīzijā (1983), kuru nupat mūžībā aizgājusī teātra zinātniece Līvija Akurātere toreiz raksturoja kā lielisku.

Par Luija Šmita spilgto radošo veikumu teātrī, kino un televīzijā, par viņa dzimtu un personības savdabību runās viņa meita, mākslas zinātniece Edvarda Šmite, mazdēli režisors Gatis Šmits un Uldis Šmits, aktieri Venta Vecumniece un Āris Rozentāls, žurnāliste Inga Jēruma.

Raksturojot un atceroties viņa daudzveidīgās lomas Strādnieku, Nacionālajā un Dailes teātrī, spilgtās lomas kino, (īpaši Leonīda Leimaņa filmās Nauris”, “Šķēps un roze”, “Pie bagātās kundzes”) varam droši apgalvot, ka Luijs Šmits bija viens no latviešu izcilākajiem aktieriem, kura mākslinieciskais mantojums ir vērtība vēl šodien.

Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+