×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Pieminēs komponista Arvīda Žilinska 110. dzimšanas dienu

Foto: jelgavasmuzskola.lvFoto: jelgavasmuzskola.lv

Tieši komponista Arvīda Žilinska 110. dzimšanas dienā, 31. martā, Jēkabpils mūzikas skola aicina apmeklēt viņa atceres koncertu, LA.lv uzzināja mūzikas skolā.

Kurš gan bērnu dienās nav dziedājis dziesmiņu par lelles jaku, miega dziesmiņu par Miku, par kaķīti ar baltām ķepiņām? Saukā dzimušā komponista un pianista Arvīda Žilinska mūzika izceļas ar viegli uztveramām melodijām, balstīšanos uz tradicionālo funkcionalitāti, kvadrātiskumu, emocionālo skaidrību, vienkāršību un nepretenciozitāti, tādēļ ir viegli uztverama.

Komponista muzikālajā mantojumā ir vairāk nekā 200 solodziesmu, vairāk nekā 80 kordziesmu un vairāk nekā 300 bērnu un jauniešu dziesmu. Kā atzinis komponists, rakstot solodziesmas, viņš centies rast izvēlētajam dzejas tēlam tādu melodiju, kuru klausītāju lielākā daļa pieņemtu kā senu, mīļu paziņu.

Komponista darbīgais mūžs mūsu mūzikas vēsturei devis gan liela apjoma melodiskus skatuves darbus – Operas “Zelta zirgs”, “Pūt, vējiņi”, baletus “Sprīdītis”, “Lolitas brīnumputns”, operetes “Zilo ezeru zeme”, “Dzintarkrasta puiši”, gan brīnišķīgus vokālos un instrumentālos skaņdarbus.

“31. martā 17 Jēkabpils Tautas namā A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncertā dzirdēsim mūsu novadnieka komponētās sirsnīgās dziesmas, tēlainos skaņdarbus klavierēm, kora dziesmas un darbus, kas rakstīti solo instrumentiem,” stāsta A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka.

Komponista 110. dzimšanas dienas pasākuma viesi būs komponista dēls Valts Žilinskis, gleznotājs, filmu režisors, A. Žilinska draugs Francis Sokolovskis un Viesītes novada, Saukas pagasta bibliotēkas vadītāja, gide komponista dzimtajās mājās “Lejas Arendzāni” Velta Lāce.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+