×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Pieminēs slaveno rīdzinieku, domātāju Jesaju Berlinu

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Sers Jesaja Berlins

Ceturtdien, 4. jūnijā, Rīgā norisināsies ikgadējā Jesajas Berlina diena, kuras centrālais sarīkojums, kā ierasts, ir ikgadējā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija, kuru šogad lasīs Berlina darbu redaktors Henrijs Hārdijs, portālam LA.lv pastāstīja pasākuma rīoktāju pārstāve, “Fonds atvērtai sabiedrībai “DOTS”” programmu direktore Irīna Kuzņecova.

Jesaja Berlins dzimis Rīgā 1909.gada 6.jūnijā, vēlāk kļūstot par vienu no pasaules ievērojamākajiem 20.gadsimta domātājiem un liberālās domas paudējiem, kas vienmēr ir atzinis savu saikni ar Rīgu. Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore Ieva Morica norāda, ka “Jesajas Berlina diena ir kļuvusi par ikgadējo tradīciju un ļoti gaidītajiem intelektuālās zinātkāres svētkiem. Jesaju Berlinu dēvē par brīvības filozofu, un tieši viņa idejas par indivīda brīvību un vērtību plurālismu vēlamies aktualizēt Latvijas sabiedrībā, jo tās ir demokrātiskās sabiedrības un kultūras stūrakmeņi.”

Jesaja Berlina dienā notiks Baltijas valstu jauniešu debates “Vai Eiropas Savienībai ir nepieciešama vienota ārpolitika?”, BBC dokumentālais raidījums “The Late Show” (1992) – Maikla Ignatjeva saruna ar Jesaju Berlinu par nacionālismu un Padomju Savienības sabrukumu un Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija, ko lasīs Berlina darbu redaktors Henrijs Hārdijis. Viņš ar Jesaju Berlinu ir strādājis no 1972. gada līdz pat filozofa nāvei 1997. gadā. Tieši pateicoties viņa neatlaidīgajam darbam tika izdotas vairākas Berlina esejas, vēstules un citi literārie darbi.

Jesajas Berlina dienas ietvaros tiks prezentēta interneta žurnāla SATORI Vasaras avīze Nr. 4 “Saprast Krieviju”, kur līdzās Latvijas autoru darbiem tiks publicēta Berlina 1990. gadā sarakstītā eseja “Krievu inteliģences saglabāšanās”.

Jesajas Berlina dienas pasākumi notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4. Plašāka informācija ir atrodama www.isaiahberlin.org.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+