Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Pieminēs un rekonstruēs Cēsu kaujas

Foto: Wikiwand.comFoto: Wikiwand.com

Tieši pirms Jāņiem, 22. jūnijā, vēstures pētnieki un Pirmā pasaules kara notikumu pazinēji Cēsu centrā atcerēsies un rekonstruēs Cēsu kaujas, kurām ir izcila vieta mūsu Atbrīvošanās kara vēsturē un bez kuru sekmīgas norises nepastāvētu arī šodienas Latvijas Republika, liecina informācija portālā Cesis.lv.

Pasākums sāksies plkst.11 ar svinīgo ziedu nolikšanu pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā. Pēc tam ikviens notikuma dalībnieks aicināts doties kopīgā gājienā pa Lenču ielu uz Pirtsupītes gravu.

Kauju izspēlēšana sāksies pretī Cēsu pils parkam, Pirtsupītes gravā plkst.11.30. Jāatgādina, ka 22.jūnijs šogad Latvijā ir oficiālā brīvdiena pirms Jāņiem — darbadiena pārcelta uz 27. jūniju.

Pasākumā piedalīsies gandrīz simts rekonstrukcijas entuziasti, kuri būs ģērbušies autentiskos Pirmā Pasaules kara militārajos formastērpos un būs apgādājušies ar tiem laikiem raksturīgu uzkabi. Viņi attēlos vācu formējuma uzbrukumu un apvienoto latviešu – igauņu vienību sekmīgo pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar mūsējo pilnīgu uzvaru.

“Pasākums ir tapis ar Cēsu pašvaldības atbalstu un veltīts mūsu izcilo brīvības cīnītāju piemiņai, ļaujot izzināt un izprast vēsturi atraktīvā formā. Izspēlējot un rekonstruējot Latvijas vēstures spožākās lappuses, mēs varam iejusties mūsu senču ādā, ne tikai lasīt par vēsturi,» saka rekonstrukcijas iniciators — uzņēmējs un sabiedriskais aktīvists Renārs Sproģis. Viņš arī norāda, ka sarīkojums ir ģimenēm un bērniem draudzīgs – ikviens varēs izjautāt vēstures pazinējus, fotografēties kopā ar viņiem un izjust vēstures elpu.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (69)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+