×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Pieminēs Ziemassvētku kauju simtgadi

Foto: latviesustrelnieki.lvFoto: latviesustrelnieki.lv

2017. gada janvārī aprit simts gadi kopš leģendārajām Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kaujām, un, to notikumus pieminot, Latvijas kara muzejs sagatavojis plašu atceres pasākumu programmu, LA.lv uzzināja muzejā.

Jau 7. janvārī Latvijas Kara muzeja filiālē “Ziemassvētku kauju muzejs”, kas atrodas Jelgavas novada Valgundes pagastā, atklās jaunu brīvdabas ekspozīcijas elementu – betona ugunspunktu un izspēlēs Pirmā pasaules kara kaujas rekonstrukciju. Tajā no plkst. 15 tiks inscenēts latviešu strēlnieku vienību uzbrukums vācu pozīcijām.

Plkst. 16 sāksies lāpu gājiens no Ziemassvētku kauju muzeja uz Ložmetējkalnu (apmēram 7 km), kur plkst. 18 tiks iedegti atmiņu ugunskuri.

No plkst. 14 līdz 16 Ziemassvētku kauju muzejā būs iespēja apskatīt arī Pirmā pasaules kara ieročus un ekipējumu, un mūsdienu Nacionālo Bruņoto spēku bruņojumu un tehniku – salīdzināt latviešu karavīru pirms simts gadiem un mūsdienās, kā arī nobaudīt pēc latviešu strēlnieku receptes gatavotu tēju, pauda muzeja sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Mitenbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+