Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Notiek 1. Pasaules karam veltīta konference; var skatīties tiešraidē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kara muzejā, atzīmējot Pirmā pasaules kara simto gadskārtu, 2014. gada 26. – 27. jūnijā notiek
starptautiska konference “Sabiedrība, karš un vēsture: Pirmā pasaules kara militārās, politiskās un sociālās norises Baltijas reģionā (1914-1918)”, liecina informācija muzeja mājas lapā.

Svinīgā apsveikumā, konferenci atklājot, Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš teica: “Tā bija milzu traģēdija pasaules un Latvijas vēsturē, kas smagi skāra gan mūsu valsts teritoriju, gan tās iedzīvotājus, viņu dzīvi, pasaules uzskatu un vērtības. Tādēļ pateicos ikvienam, kurš gan šodienas konferences, gan citu pētījumu ietvaros pievērš uzmanību Pirmā pasaules kara pētniecībai un sabiedrībai atkal atgādina par milzīgo traģēdiju ar mērķi nepieļaut līdzīgu traģisku notikumu atkārtošanos…”

Konferencē piedalīsies vēsturnieki, pazīstami militārās un politiskās vēstures speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, ASV, Šveices, Polijas, Vācijas, Baltkrievijas un Krievijas, aplūkojot dažādu valstu bruņoto spēku darbību Baltijas reģionā Pirmā pasaules kara laikā, sabiedriskās dzīves norises vācu un krievu karaspēka ieņemtajos apgabalos, arī 1. Pasaules kara arheoloģijas problemātiku. Tāpat vēsturnieki runās par šī perioda vēstures pētniecību un tās perspektīvām, kā arī par kara piemiņas vietu un memoriālu saglabāšanu.

Konference noslēgsies ar brauciens uz Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļi”.

Konferenci ar LR Aizsardzības ministrijas atbalstu rīko Latvijas Kara muzejs un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte, tās darbu ir aicināts apmeklēt ikviens vēstures interesents.

Konferences tiešraide ŠEIT

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+