×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Pieminot Gunāru Astru, stāstīs par nometni, kurā viņš bija ieslodzīts (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 21. oktobrī plkst. 16 Latvijas Okupācijas muzejā, projektā “Livingmemories” Latvijas Universitātes pētnieki piedalīsies Gunāram Astram veltītajā priekšlasījumā par politieslodzīto nometni “Perma–36”, kas 20. gadsimta 70. un 80. gados bija arī G. Astras ieslodzījuma vieta, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātē (LU).

Atzīmējot Latvijas nacionālās pretestības kustības dalībnieka Gunāra Astras 85. dzimšanas dienu, Latvijas Okupācijas muzejs aicina uz priekšlasījumu par muzeju memoriālu “Perma–36”. Uzstāsies arī LU pētnieki, kuri nesen pabija nometnē.

Nometne “Perma–36” ar dažādiem nosaukumiem pastāvēja no 1946. līdz pat 1988. gadam. Tās stingrā režīma iecirknī bija ieslodzīti vismaz astoņi latviešu politieslodzītie, bet Gunārs Astra – sevišķā režīma iecirknī. Viņu arestēja 1961. gadā un notiesāja ar 15 gadiem “labošanas darbu” nometnēs par pret komunistisko aģitāciju un sakaru uzturēšanu ar amerikāņu diplomātiem. 1994. gadā nometnes kompleksā tika izveidots Politisko represiju vēstures memoriālais muzejs “Perma–36”.

Oktobra sākumā LU Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieki programmas ERA.NET RUS+ projekta “LIVINGMEMORIES” ietvaros viesojās Permā un arī apmeklēja politisko represiju memoriālu “Perma–36”.

Latvijas okupācijas muzeja sarīkojumā uzstāsies Dr. hist. Ritvars Jansons un skaidros nometnes “Perma–36” izveidošanas cēloņus, kā arī stāstīs par latviešu politieslodzīto Gunāra Astras un Jura Ziemeļa nometnē sarakstīto un barakas grīdā paslēpto vēstījumu nākotnei. Par “Perma–36” mūsdienās stāstīs Latvijas Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuves vadītāja Lelde Neimane, kurā kopā ar projekta “LIVINGMEMORIES” pētniekiem tikko apmeklēja Permu. Iespaidos dalīsies arī profesore Skaidrīte Lasmane, docente Zane Radzobe un zinātniskā asistente Sanita Burķīte. Multimediju studijas vadītājs Rolands Tjarve demonstrēs topošās “Permai–36” veltītās dokumentālās videofilmas darbaversijas fragmentus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Anonymous 20. oktobris, 2016 21:52
  Atbildēt

  Stāstīs
  Ieslodzītāju
  atvasēm. ??
  —————————-
  Jā, diemžēl tā ir un ne tikai čekistu atvasēm, bet arī pašiem vainīgajiem, bet joprojām netiesātajiem, vismaz šajā saulē!

 2. Muziga piemina tautas varonim !

 3. Talantīgs cilvēks izniekoja savu dzīvi, veldams akmeni pret kalnu (kā Sizifs).
  Beigās ASV sakāva PSRS Aukstajā karā, bet vientiesīgajiem latviešiem pateica, ka šitā posta aina ir īstenā atmoda.

 4. Stāstīs
  Ieslodzītāju
  atvasēm. ??

Draugiem Facebook Twitter Google+