Latvijā
Vēsture

Pieminot holokausta upurus, trešdien notiks piemiņas gājiens2

Foto AFP/Scanpix/LETA

Turpinot tradīciju, 4. jūlijā reliģiskā draudze un biedrība “Šamir” kopā ar Rīgas geto un holokausta Latvijā muzeju jau devīto reizi rīkos tradicionālo piemiņas gājienu “Dzīvo gājiens”, portālu “LA.lv” informēja muzeja pārstāvji.

Pasākuma dalībnieki pulcēsies desmitos no rīta pie Vecajiem ebreju kapiem Līksnas ielā (netālu no krustojuma ar Lomonosova ielu), bet pēc tam klusumā izies cauri bijušā geto ieliņām līdz Lielās horālās sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Tur viņi aizdedzinās sveces un noskaitīs lūgšanu par nogalinātajiem ebrejiem – pirmskara Latvijas Republikas pilsoņiem.

Šajā starptautiskajā pasākumā tradicionāli piedalās ne tika Latvijas ebreju kopienas dalībnieki, Latvijas amatpersonas, bet arī diplomātiska korpusa pārstāvji, kā arī delegācija no Vācijas pilsētām, “Makkabi” biedrības dalībnieki, Rīgas iedzīvotāji. Pievienoties gājienam var katrs, kuram svarīga holokausta piemiņa, uzsver rīkotāji.

Holokausta laikā Latvijā gāja bojā apmēram 70 000 Latvijas ebreju – tika iznīcināta kopiena, kas deva nozīmīgu ieguldījumu Latvijas attīstībā.

Holokausta laikā apmēram 25 000 ebreju no Rietumeiropas tika ievesti un nogalināti Latvijas teritorijā. Rīgas geto muzejā ir izveidota unikāla siena ar šo cilvēku vārdiem un pilsētu nosaukumiem, no kurienes tie tika atvesti uz Rīgu.

LA.lv