×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Pieminot Kārli Pamši, top koncertuzvedums (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Kārlis Pamše.

Par godu režisora, aktiera, dramaturga Kārļa Pamšes simtajai dzimšanas dienai top koncertuzvedums “Ja mana dzīve būtu tik mana vien…”, informē Edgara Kramiņa Vokālās akadēmijas pārstāve Rita Riteniece.

No Dzelzavas nākušajam aktierim, režisoram, dramaturgam, stāstniekam, teātra vēsturniekam un pedagogam, Teātra darbinieku savienības “Spēlmaņu nakts” balvas par mūža ieguldījumu teātra mākslā ieguvējam, Triju zvaigžņu ordeņa kavalierim Kārlim Pamšem martā apritēs 100. gadskārta. Tam par godu muzikālā teātra aktiera, režisora un vokālā pedagoga Edgars Kramiņa vadībā top koncertuzvedums “Ja mana dzīve būtu tik mana vien…”. Tas K.Pamšes dzimšanas dienā 31.martā plkst. 19 izskanēs jubilāra dzimtajā pusē – Madonas kultūras namā, bet 5. aprīlī plkst. 19 Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kurai iepretim meistars nodzīvoja sava mūža pēdējos 15 gadus.

Koncertā piedalīsies viņa audzēkņi un kolēģi no Nacionālā teātra (Māra Zemdega, Mihails Kublinskis, Rasma Garne, Ģirts Jakovļevs), Liepājas teātra (Jānis Dreiblats un Gunārs Kugrēns), Rīgas Muzikāli poētiskā teātra (Lauma Ābele, Aija Smiltēna un Lolita Mediņa), dziedātāji Ingus Pētersons, Ginta Vikmane, Juris Vizbulis, Anete Liepiņa un Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas “Harmonija” audzēkņi. Koncertuzveduma mākslinieciskais vadītājs ir Edgars Kramiņš, bet muzikālais vadītājs un koncertmeistars Gints Bērziņš. Skatuves ietērpu veido Nadežda Demidova.

Kārļa Pamšes mūžs 21 gadu (1944-1965) bija saistīts ar Latvijas Nacionālo teātri, 23 gadus (1966 – 1989) ar Rīgas Operetes teātri un desmit gadus (1989 – 1999) ar Rīgas Muzikāli poētisko teātri. Paralēli tam viņš daudzu gadu garumā (no 1952. līdz 2013. gadam) aktīvi darbojās Latvijas radio kā aktieris, režisors, dramaturgs, tulkotājs, stāstnieks (111 dažādi nosaukumi) un sarakstījis ap trīsdesmit teātra mākslai veltītu grāmatu, dramatizējumu un lugu. Un tikai pavisam nesen, 2015. gada 9. septembrī, 98. mūža gadā, Kārlis Pamše devās aizsaulē, atstājot aiz sevis lielu ieguldījumu Latvijas teātra mākslā, pauda Riteniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kramiņš nekad nav bijis pērkams! Vienmēr ir bijis neērts ar savu atklātību. Paldies, ka nolēmis godināt mūsu skolotāju un popularizēt Latvijas vērtības!

  2. LAI IZDODAS, JO TAS IR TĀ VĒRTS!

  3. Kramiņš zin ko dara, tāpēc šo pasākumu apmeklēšu noteikti, jo būs saturs un komanda ir ļoti laba.

  4. Prieks, ka vēl ir cilvēki, kuri novērtē tradīcijas un kuri ir zinoši un uzņēmīgi, lai ar lielisku pasākumu pieminētu Pamši. Visu cieņu un nešaubos, ka viss izdosies.

  5. Beidzot kaut kas sakarīgs un dvēselisks!

Draugiem Facebook Twitter Google+