×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Pieminot latviešu dižgarus, protestēs pret “kapu tramvaju” (2)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Pirmdien, 31. oktobrī plkst. 18 pieminēs divus latviešu dižgarus – folkloras vācējus Krišjāni Baronu Frici Brīvzemnieku, kuri apbedīti Lielajos kapos. “Kapu tramvaja” pretinieki aicina piemiņas sarīkojumu apvienot ar protestu pret sabiedrības interesēm neatbilstošo Rīgas Domes projektu par tramvaja līnijas ierīkošanu uz Skanstes rajonu caur Lielajiem kapiem, šodien vēsta dzejniece Inese Zandere.

“Apmeklējot folkloras pētnieku rīkoto piemiņas pasākumu, mēs varam publiski protestēt pret šo afēru, kas rullē pār senču kauliem un Latvijas vēstures pieminekļiem, lai īstenotu projektu, kas ir slepens, dārgs un nelietderīgs. Tādēļ aicinu šoreiz līdz ar ziediem un svecītēm Barona un Brīvzemnieka godināšanai ņemt līdzi arī protesta plakātus,” saka šī protesta iniciatore Inese Zandere.

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve sadarbībā ar Krišjāņa Barona muzeju svin Barona dienu jau 35. gadu. Barona dienas pasākumu kopu veido priekšlasījumi Latviešu folkloras krātuvē, piemiņas brīdis Lielajos kapos, saviesīga tikšanās Krišjāņa Barona muzejā un sveču ceļš no muzeja līdz tēlnieces Leas Davidovas-Medenes veidotajam Krišjāņa Barona piemineklim Vērmanes dārzā.

Taču šogad Barona dienas piemiņas pasākumiem ir saspringts, negatīvs fons, jo Rīgas Dome pieņēmusi sabiedrības interesēm neatbilstošu, savtīgi motivētu lēmumu par “kapu tramvaja” ierīkošanu caur Lielajiem kapiem, turpinot padomju laikā notikušo Lielo kapu iznīcināšanu un kapavietu apgānīšanu. Nepieciešamība veidot tramvaja līniju tieši uz Skanstes rajonu, nevis uz kādu no blīvi apdzīvotajiem Rīgas mikrorajoniem, kur pastāv reālas satiksmes problēmas, ir balstīta uz melīgiem argumentiem, kuri jau plaši analizēti medijos. Projekta apturēšanu pieprasa arī Latvijas deputāti eiroparlamentā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dīvaini, ka tiem auseklīšiem visus šos gadus Kapus sakopt nav ienācis prātiņā…

    • Patiesībā šie kapi ir privātīpašums. Ko Tu teiktu, ja kāds Tavs kaimiņš izdomātu, ka Tev istaba netīra un atnāktu to savākt?

Draugiem Facebook Twitter Google+