Kultūra
Literatūra

Pieminot Pēteru Brūveri, atvērs viņa un dzejnieka abu meitu kopkrājumu0

Publicitātes/ Andreja Strokina foto, Collage made with FotoJet

24. aprīlī dzejnieks un atdzejotājs Pēters Brūvers svinētu 61 gada jubileju, un viņa dzimšanas dienu atzīmēs 25. aprīlī dzejnieka dzimtajās mājās “Kalēji”, pastāstīja dzejnieka meita Zane Brūvere-Kvēpa.

Pasākums sāksies ar bibliotekāru talku no plkst. 10 līdz 14, kuras laikā sakārtos dzejas dienu norises vietu. Paredzēta gan lapu grābšana un zaru savākšana, gan dārza veidošana un zaļumošana, kā arī zupas vārīšana.

Savukārt plkst. 14, noslēdzot P. Brūvera 60. jubilejas gadu, uz grāmatas atklāšanas svētkiem visus aicinās dzejnieka meitas – dvīņumāsas Zane Brūvere-Kvēpa un Indra Brūvere-Daruliene, kurām apgādā “Pētergailis” kopā ar tēvu, Pēteru Brūveri nule kā iznākusi dzejoļu grāmata bērniem – “Brūveri brūvē”.

“Brūveri brūvē” sastādītājs, dzejnieks Māris Salējs, krājumu ievada ar vārdiem: “Taču Tu, lielais un mazais lasītāj, nebīsties. Iedomājies, ka esi nogājis gabaliņu ceļa, kurš ved prom no Rīgas. Ceļa malā stāv māja. Nebaidies, pieej pie loga un ieskaties iekšā. Pie lielā viesistabas galda sēž tēvs un abas meitas. Un viņi viens otram stāsta. Pēters stāsta par Lielo Vali Hali Gali un Nabaga Drēbju Pakaramo, Indrai uz mēles ir Mūsu Pilsētas Bērnu Stāstiņi, bet Zanei padomā stāstīt par noslēpumainajiem Vecākiem, Kas Naktīs Neguļ….”

Pasākumā piedalīsies izdevniecības “Pētergailis” vadītāja, rakstniece Inguna Cepīte, dzejnieki Māris Salējs un Daina Sirmā, kā arī grāmatu ilustrāciju autore – vairāku starptautisku godalgu īpašniece – māksliniece Gita Treice.

Sarīkojumu kuplinās komponists Māris Lasmanis un vokālais ansamblis “Dziedošie”, kuri izpildīs dziesmas ar dzejnieka vārdiem.

Grāmatu 16. maijā plkst. 14 atvērs arī Valkā, pilsētā, kurā dzejnieks aizvadīja mūža pēdējos gadus un kur šobrīd dzīvo viņa abas meitas.

LA.lv