×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Pieminot represētos, atskaņos angļu baroka piemiņas skaņdarbus

Foto - LetaFoto - Leta

Baroka orķestris "Collegium Musicum Riga".

Pieminot 1941. gada represijas, senās mūzikas kolektīvi Māra Kupča vadībā 14. jūnijā plkst. 20 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā atskaņos divu angļu baroka lielmeistaru – Georga Frīdriha Hendeļa un Henrija Pērsela – rakstītus piemiņas skaņdarbus, portālam LA.lv pavēstīja koncerta rīkotāji.

Koncertā piedalīsies baroka koris “Collegium Choro Musici Riga” un baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”. Programmā iekļautā Hendeļa un Persela mūzika, līdzās Mocarta Rekviēmam, ir vieni no augstvērtīgākajām piemiņas darbiem pasaules mūzikā, tomēr tiek atskaņoti. nepelnīti reti.

Hendeļa Sēru antēms (Funeral anthem) tapis komponistam smagā un sarežģītā laikā, kad viņš pieredzējis ne vien milzīgas finansiālas grūtības ar sava uzņēmuma bankrotu, bet arī lielas veselības problēmas. Sēru antēms sarakstīts karalienei Karolīnai (1737) – Anglijas karaļa Džordža II sievai, ievērojamai 18. gadsimta sievietei. Viņa bijusi ārkārtīgi daiļa, ļoti interesējusies un atbalstījusi mākslu un zinātni, kā arī bijusi dedzīga Hendeļa atbalstītāja vairāk nekā 30 gadus.

Sēru antēms ir ne vien ceremoniāls, bet arī ļoti personīgs darbs, kas to padara īpašu. Arī nobeigums nav triumfāls, bet gan klusināts, kas šim laikam ir netipiski.

Arī Pērsela Sēru mūzika (Funeral sentences) rakstīts karalienes piemiņas dievkalpojumam, atskaņots arī paša komponista bērēs.

Ieeja, pateicoties atbalstītājiem – Rīgas domei, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Emerging European Ensembles, Creative Europe, Boom fm, Rīgas Latviešu biedrībai, Rīgas Senās Mūzikas centram – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+