×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai piektdien notiks vairāki pasākumi (3)

Foto-LETAFoto-LETA

u.

Piektdien aprit gads kopš traģēdijas Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā vairāk nekā pussimts cilvēku un vairāki desmiti tika ievainoti.

Pieminot traģēdijas gadadienu, iecerēti vairāki pasākumi, tostarp izdota speciāla aploksne, kura veltīta “Maxima” traģēdijas upuru piemiņai un kuras dizainā izmantots traģēdijā bojāgājušās Dainas Skadmanes veidota dizaina motīvs.

Piektdien no plkst.15 līdz 16 Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā notiks ekumeniskais dievkalpojums. Dievkalpojumā piedalīsies Jevgēņija Ļisicina (ērģeles) un koris “Juventus”. Ieeja brīva, ar iespēju ziedot Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģeļu restaurācijai. Dievkalpojuma laikā būs aizliegta fotografēšana un videofilmēšana. Translāciju tiešraidē nodrošinās Latvijas Televīzija (LTV) un LNT.

Piemiņas brīdis Zolitūdes traģēdijas vietā pie bijušā lielveikala “Maxima” sāksies plkst.17.30 – brīdī, kad pērnā gada 21.novembrī notika pirmais lielveikala “Maxima” jumta iebrukums. Šo pasākumu tiešraidē rādīs gan LTV1, gan LNT, TV3 un TV5.

Valsts prezidents Andris Bērziņš plānojis nolikt ziedus Zolitūdes traģēdijas vietā plkst.8.30. Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalīsies dievkalpojumā Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā un piemiņas pasākumā Zolitūdē.

Līdzās tiešraidēm no dievkalpojuma un piemiņas pasākuma LTV1 ēterā plkst.16.05 būs iespēja noskatīties Rīgas festivālā atskaņoto Zigmara Liepiņa “Transcendentālo oratoriju”, kuras pamatā ir patiess stāsts par kādas mātes varoņdarbu – savas dzīvības upurēšanu, lai tiktu glābta viņas bērna dzīvība.

Savukārt plkst.21.15 būs skatāma LTV Ziņu dienesta žurnālistu Daces Stirānes, Lauras Vondas, Aijas Kincas un Judītes Čunkas veidotā un Lienes Žeimundes režisētā dokumentālā filma “Zolitūde. Pēcvārds”, kas aplūko vairāk nekā desmit cilvēku likteņus, kuru radinieki gājuši bojā Zolitūdes traģēdijā, cietuši no tās vai kuru dzīves šī traģēdija kardināli mainījusi.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” pērn 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku. Šogad aprīlī Zolitūdes traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki nolēma dibināt biedrību ” Zolitūde 21.11.”, lai pārstāvētu cietušo tiesības un intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
    Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

  2. Vispirms, žurnālistu kungi, beidziet trokņot šajā dienā, jo tā ir sēru un bojā gājušo piemiņas diena Žolitūdē cietušajiem. Bet mirušos piemin klusējot, nevis izvēršot ažiotāžu, organizējot neskaitāmas intervijas un no jauna uzplēšot brūces tiem, kuri cieta un zaudēja tuviniekus. Žurnālistiem tā ir tikai kārtējā tēma, par ko var gari un plaši izrunāties, meklēt vainīgos, tomēr būsim pieklājīgi un cienīsim arī cietušos! Tas tikai norāda, ka ar morāles normām žurnālistikā kaut kas nav kārtībā. Par vainīgo sodīšanu runāsim citās dienās.

  3. 21. novembrī mūs atkal atminas valsts galvas, sāk bārstīties skaļām frāzēm un tukšiem solījumiem. Mēs viņiem neticam. Mēs negribam viņus šajā dienā redzēt Zolitūdē un dzirdēt viņu kaislīgās runas. Tie nav svētki, tā ir mūsu sēru diena. Viss, ko mēs gribam no valsts vadītājiem, ir vainīgo sodīšana un izmaiņas likumos, lai novērstu līdzīgas traģēdijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+